| luri a întrebat:

Ca tot a venit primavara as vrea sa slabesc putin (mai mult)! Insa nu stiu cum sa incep sad! ma ajutati voi? Bineinteles ca am de gand sa ma apuc din nou de alergat altfel nici nu ma gandesc!

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Incearca sa mananci sanatos, legume si fructe. si la ore fixe.
Dupa ora 18:00 nu mai manca deloc si apuca-te si de sport.
Mergi la alergat cum ai spus.
si apropo, cine te place, te place cum esti.

1 răspuns:
| mary2032 a răspuns:

Buna.:-) e foarte greu sa scapi de kilogramele in plus... stiu foarte bine chestia asta... dar daca ai ambitie o sa reusesti!;-)

Pentru inceput : 1- ceaiul d lamaie, de baut dimineata pe inima,, goala" (ajuta la detoxifiere corpului ) si dupa ce ai baut o cana de ceai, incepe sa faci un pic de miscare

2- Multe exercitii, de exemplu : pentru picioare (50-100 de ridicari ale picioarului cat se poate de aproape de piept, stai in picioare si ridici un picior in sus cat poti tu de tare si il imbratisezi :-))) cu mainile, si apoi celalalt si tot asa pana ajungi la 50, iar la 100 o sa ple faci cand o sa ai in progres ca sa spun asa. o sa te doara picioareleee x_x)

3. Dieta sa fie echilibrata, sa nu duci lipsa de vitaminele elementarewinking
Sa mananci mancare cu densitatea mica si cu valoarea energetica mare, asa procedeaza si marii atletii.

4. Mult sport si multe exerciti

5. Exista si dieta cu apa... care ajuta la slabire!
Un studiu realizat in S.U.A sau in nu stiu ce tara...happy a dovedit ca femeile care beau mai multa apa peste 2l pe zi, ajung sa slabeasca mai mult ca femeile care tin o dieta stricta! Si nu e asa de greu...:-)

6.- Iar ultima optiune este de a nu manca deloc, doar apa. cand ti-e foame bei apa, cand ti-e pofta de ceva bei apa..etc... Ajungi sa slabesti pana la 9-13 kg pe saptamana

Dar daca vrei sa slabesti repede, ar cam fi ultima optiune, dar mai bine fac exercitii si bea multa apa ca o sa iti ajute, ti-o spun din proprie experienta! :-)

Sper ca te-am ajutat! kiss