| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Ce inseamna daca colegul meu se comporta mai diferit cu mine decat de obicei de vreo doua saptamani, adica in fiecare pauza sau ora se intoarce in spate la mine imi zambeste si.a priveste fix in ochi (uneori doar ma priveste fara sa zica nimic), cand vorbesc cu prietena mea isi da si el cuparerea despre subiectul care discutam. Pe facebook el imi scrie tot timpul dar ma iintreaba doar ca ce tema avem.
Voi ce credeti? ma place?
Dau funda raspunsului care ma ajuta.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai ar da semne ca da.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-ti atraga atentia ca sa-l bagi in seama si doreste sa te faca sa intelegi ca nu ii esti indiferenta ca te place. Este timid si se pare ca trebuie sa-l ajuti si tu un pic prin a-l face sa inteleaga ca si tu ai aceleasi sentimente fata de el.

| MskDesign a răspuns:

Bineinteles ca te place.Va trebuie ceva mai mult curaj. Iubirile adolescentine sunt cele mai frumoase si cele mai intense, iar voi inca pierdeti timp cu intrebari pe aici sa cu alte chestii pe facebook. Daca e mai timid, poti face tu primul pas, doar suntem in 2014 si nu mai este o rusine.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

S-ar putea, si poate ii rusine sa-ti spuna, si pe facebook ar vrea sa-ti vorbeasca dar e posibil sa-i fie rusine, ca sa se bage cu tine in vorba,, iti cere tema ''

| NeverG1v3Up a răspuns:

Dupa descrierea pe care ai facut-o, si daca tipul gandeste ca mine, atunci cu siguranta ca ii place de tine, dar nu are curaj sa-ti spuna happy

Exista insa si posibilitatea, (destul de mare) ca de fapt sa-i placa de colega ta de banca happy cand eram in liceu, am descoperit ca multi baieti foloseau aceasta 'strategie'... incepeau sa 'vrajeasca' cu prietenele cele mai apropiate ale fetei pe care o placeau, pentru ca nu aveau suficient curaj sa se apropie de fata cu pricina.

Totodata, e posibil ca sa nu-i pese prea mult nici de tine, nici de alta... ci pur si simplu sa ii placa sa flirteze fara a avea neaparat intentii serioase (poate fi motivul pentru care nu ti-a spus ca- place de tine).

Oricum ar fi, nu stiu cu ce te ajuta pe tine raspunsul la intrebarea pe care ai pus-o... De ce vrei sa stii asa de tare daca-i place sau nu de tine? Tie iti place de el?