| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Ce inseamna daca colegul meu se comporta mai diferit cu mine decat de obicei de vreo doua saptamani, adica in fiecare pauza sau ora se intoarce in spate la mine imi zambeste si.a priveste fix in ochi (uneori doar ma priveste fara sa zica nimic), cand vorbesc cu prietena mea isi da si el cuparerea despre subiectul care discutam (cu prietena mea vorbeste doar cand avem est si il ajuta).Pe facebook el imi scrie dar ma iintreaba doar ca ce tema avem.
Azi intra pe mine si face,,te iubesc, serios" ..si dupa o zis,, wtf nu eu am scris ci cristi(colegul meu)...uai tampit mi-o luat telefonul si scrie la toata lumea". Eu cred ca el o scris.
Nu ii genu nesimtit,sa ia la misto, chiar ii de treaba.

Voi ce credeti? ma place?

Dau funda raspunsului care ma ajuta.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doreste sa-ti atraga atentia ca exista si el, sa nu treci cu privirea prin el, doreste sa-l observi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, e cam greu sa iti dai seama daca te place, pentru ca, este cam repede. Daca acum 2 saptamani erati doar prieteni, si acum ii place de tine, inseamna ca avem ceva neobisnuit la mijloc. Posibil sa se fi intamplat chimia, fara sa-si dea seama chiar si el. Vezi ce se mai intampla pe parcursul timpului. Trebuie sa aiba incredere in tine, si tu in el. Daca te priveste si totusi, atunci cand iti vorbeste, face pe indiferentul, inseamna ca ii este frica sa-ti spuna ceea ce simte, sau ii este frica sa nu strice prietenia dintre voi. Nu se stie ce are in minte fiecare om, dar cred ca si el este confuz. O sa-ti dai seama daca te place, pe parcursul timpului. happy

| irinuk28 a răspuns:

Teplacepunct.

| puppetmaster a răspuns:

Eu cred ca da, dar e prea emotionat sa-ti spuna