| pactcudiavolita a întrebat:

Buna!. Ce parere aveti despre facultatea de medicina, chirurgie? Si care ar fi dupa parerea voastra calitatile unui chirurg? Eu sunt inca eleva la liceu, dar as vrea sa ma hotarasc din timp si sa ma apuc sa invat. sunt o persoana serioasa si obisnuita cu mult invatat, doar ca nu stiu daca sunt potrvitia pentru chirurgie si as avea nevoie de niste sfaturi ..si pe privat daca puteti va las id. Multumesc!

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
Ai alege o profesie foarte grea si viata ta particulara ar cam disparea, nemaivorbind de faptul ca dupa parerea mea chirurgia nu e pentru fete.
Dar in cadrul medicinii sunt multe alte alternative, ai timp sa te interesezi chiar personal si sa le vezi efectiv in timpul muncii ca sa iti faci o idee.
Oricum raman la parerea ( scuze daca supar cu asta pe cineva ) ca nu e de fete chirurgia.

| cristi1212 a răspuns:

In primul rand facultatea de medicina este destul de grea daca ai de gand sa intri si sa inveti, nu doar sa faci o facultate. Sora mea termina acum ultimul an si a invatat destul de mult. Inveti in general la ce conteaza, nu la toate porcariile, dar trebuie sa inveti. Acum sa vorbim de chirurgieeeee. Cred ca trebuie sa fii capabila sa iei niste decizii importante in timp foarte scurt, doar in timp poti sa vezi ce anume ti se potrivestehappy esti la inceput de drum... daca vrei sa vorbim imi lasi id-ul tau.

| pactcudiavolita explică (pentru cristi1212):

Lasa-mi tu te rog id tau. ca pe mine nu ma lasa sa trimit mesaje ca sunt membru junior