| andreucaaandruscaa a întrebat:

Bună. Ce pot face ca sa scap de depresie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa dormi orele de noapte, ca cei doi hormoni responsabili de depresia ta sa se produca si sa te insanatosesti.
Serotonina si Melatonina, sunt doi hormoni vitali creierului se produc NUMAI cand dormim intre orele 10 seara si 2 noaptea.
Lipsa serotoniei si a melatoninei pe termen lung, declanseaza boli psihice precum: depresia, anxietatea, atacurile de panica, paranoia, schitofrenia, diabet, cancere.

Dupa cum vad este 1 noaptea si tu esti online pe forum...deci iti privezi corpul si creierul de cei doi hormoni, atat de necesari creierului si contribui la evoluarea bolilor psihice si a depresiei.

8 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Fugi repede

| mentholinks a răspuns:

Cat mai multe activitati placute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei antidepresive si faci terapie concomitent.

| 19flo79 a răspuns:

Prietenii si familia sa iti fie aproape, sa comunici cu ei si sa iesi ziua in natura sa te plimbi...
Cateva sedinte la psiholog vor imbunatatii starea ta.
Citeste carti!

| diabetzaharat a răspuns:

Sinuciderea e o solutie permanenta pentru o problema temporara

| Mariaaaaaaaaaaaaaa00 a răspuns:

Am si eu o prietena care e depresiva...
am observat ca treaba merge spre bine atunci cand e mai mereu cu cineva in preajma gen prieteni,familie,iubit/iubita. incerca sa stai mereu in preajma cuiva, sa iesi mereu sa nu stai prea mult in casa. incarca sa iti ocupi timpul cu ceva de facut, comunicare, nu te inchide in tine! plimbari, sport etc!