| Mari0o842 a întrebat:

Bună. Ce ziceți fetelor, merge o relație cu un băiat mai mic cu 6 luni? Dacă aveți 18 ani. Sau va încântă doar băieții mai mari?

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună,în general fetele sunt atrase de baieti cu mult mai mari pentru maturitatea lor și pentru ca acestea își doresc ceva serios, iar băieții de vârstă lor ( nu toți, dar majoritatea) nu au același interes, considerand mai mult relațiile de distracție.
Dar exista și excepții de la regula și fete care sunt în relații cu băieți cu mult mai mici decât ele.

Dar hai sa nu băgăm doar fetele în subiect și voi băieții sunteți atrași de fetele mai mari pentru ca au mai multa experienta și pentru ca vi se pare cool.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In adolescenta nu merge, fiindca baietii se dezvolta cu 2-3 ani mai incet decat fetele.
Daca fata are 18 ani, este indicat sa isi faca un prieten de cel putin 19-20 de ani, ca sa fie macar la nivelul ei, nu mai tinerel, ca-i mult prea imatur.

| CleanHeart a răspuns:

Când aveam 18, da
Acum am 23 si mă încântă băieții mai mari, până în 30 dar daca observ maturitate și ce vreau eu la unul de 20, îl accept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai 18 ani tu trebuie să fi cu un băiat de 20 de ani sau unul de 18 ani dar maturizat pentru vârsta lui.

| Mari0o842 explică (pentru anonim_4396):

Eu întrebam dacă merge o relație cu un băiat mai mic decât fata. Ca de obicei fetele vor băieți mai mari, au pretenții.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mari0o842):

Ești băiat și ai 18 ani?
Dacă vrei una mai mare și cu 2 ani decât tine trebuie să pari tu mai matur decât vârsta pe care o ai și să ai gesturile de figurant.
Adică la liceu acum în clasa a 11 să fumezi cu fetele și tu să fi cel care vorbește și ele ascultă.
După ce faci așa cu ele faci și cu altele care nu sunt colege la liceu cu tine.
Așa pari mai matur de 18 ani cât ai și te va place una cum spui tu.
Dacă pari mai mic de vârsă nu te vor fetele nici de vârsta ta.

| Mari0o842 explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sfat. O sa încerc sa îl pun în aplicare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mari0o842):

Dacă o să ajungi în pat peste una de 20 de ani o să faci sex cu ea până te julești în genunchi sau te dor mușchii de la abdomen și aia spune - MAI VREAU.

| Amali23a a răspuns:

Vrem doar baietii mai mari pentru ca sunt mai maturi si au o gandire mai buna