| Ryanair8 a întrebat:

Celei mai bune prietene ii place de un băiat ( nu știu dacă el o place),iar eu am inceput să îl plac. Uneori dă semne că mă place,in trecut îmi plus cărțile din mana,se uita lung la mine și am început sa am vise cu el. Vreau sa uit de el, căci nu vreau să-mi pierd prietena și vreau un sfat. Ps : acum nu da niciun semn că mă place, doar acum câteva zile s-a uitat lung la mine. Cred că încearcă să nu-i placa de mine, căci in trecut îmi plăcea de prietenul lui cel mai bun iar toți cred că încă îl mai plac. Vreau un sfat

Răspuns Câştigător
| AdrianaB1 a răspuns:

Am avut aproape aceeasi problema.
Crede ma este doar parerea ta, o privire nu e de ajuns.
O sa vezi pe parcurs despre ce e vorba si ce iti va demonstra, se vede clar atunci cand te place.
Iar prietena ta va intelege, daca va fi ceva intre voi laughing

| Ryanair8 explică (pentru AdrianaB1):

Tocmai am aflat că e lui nu ii place de ea, insa s.ar putea sa-i placa de alta prietenă ( nu chiar așa bună), totuși anul peste 2 ani plec la liceu și nu o să îl mai vad ( el e cu un an mai mic decât mine) și chiar cred că mă place căci azi treceam pe lângă el și s-a învârtit prin fața mea, și tot azi mi-a spus "Măăăi! Te-ai spăriet?". Sincer nu o cunoști pe prietena mea.nu va înțelege.aș vrea să aflu dacă mă place Dar nu am cum, însă mai am timp sa aflu, sper. Mereu ei se înjură și Nu cred că lui îi place de ea

2 răspunsuri:
| Ryanair8 explică:

Vă rog