| xMoonlight a întrebat:

Cine imi spune niste carti care sunt foarte interesante si merita citite? Mentionez sunt clasa a 8-a si am citit recent "Copii capitanului Grant", mi-a placut primul volum dar dupa m-am cam plictisit de easad asa ca vreau ceva care sa nu ma plictiseasca happy Multumesc. Cele mai bune au funda :* Bye

6 răspunsuri:
| xqDemiiLovato a răspuns:

Romanul "Ciresarii"!
Primul volum intitulat"Cavalerii florilor de cires"poate fi inteles si de cei mai mici, dar de la vol.2 este pentru. cei mai mari.
Are 5 volume.

| CaTaLiNkA a răspuns:

Buna, neamul soimarestilor-merita citit, ultima noapte de dragoste intiia noapte de razboi-tot e super

| miruna013 a răspuns:

Citeste cartea neagra a secretelor! e beton, mai poti citi si protectorul de john saul...protectorul dupa parerea mea e cea mai faina carte care am citit-o pana acum. ii de groazabig grindar ii foarte faina...si eu is pe a 8-ahappy

| tzepi19 a răspuns:

Citeste si romeo si julieta, prin pustiu si jungla e tare morometii iarasi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna SeaShell!happy Eu iti recomand Invitatia la vals/Scrisoare de dragoste de MiHail Drumes.Sunt 2 carti foarte frumoase de dragoste. dar si triste dar foarte captivante :-x Mai poti citi Maitreyi de M. Eliade si Panza de paianjen de Cella Serghi. Si inca o carte exceptionala "O plimbare de neuitat" de Nicholas Sparks. citeste cartea asta si supa vizioneaza filmul "A Walk to remember"!happy Sigur o sa`ty placa. O zi frumoasa! Succes la scoalakiss

| Codrutsa a răspuns:

Incearca romanul de dragoste,, Con amore" de Krystyna Berwinska. am citit si eu romanul, este foarte interesant si placut. O sa-ti placa! iti garantez :*. love struck