| ArisDi a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parintii sa merg la Neversea. Eu vreau sa merg de ceva vreme dar pana acum nu aveam cu cine. Acum vreau sa merg cu mai multi prieteni si colegi de clasa. Problema este ca orice le-as zice si oricum as incerca sa ii conving parintii mei nu sunt de acord si mai zic si ca acolo merg multi drogati si ca este periculos si de aceea nu ma lasa. Eu voi avea 16 ani vara viitoare si eu zic ca sunt destul de mare ca sa pot sa merg 4 zile la un festival cu prietenii. Aveti niste sfaturi?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu totusi zic ca la 16 ani nu esti deloc destul de mare pentru asa ceva

| ArisDi explică (pentru suntserios):

Poate dar tousi stiu multe persoane care au 15 ani si merg si la neversea si la untold

| suntserios a răspuns (pentru ArisDi):

Mna, fiecare parinte isi educa copii si ii lasa liberi cum considera ei. Daca mai sunt si altii care la 15 ani participa la concertele alea nu inseamna ca e un lucru bun pentru toti copii de 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica aia de tot rahatul se gaseste si pe YouTube.
Fi ratat acasa, nu e necesar sa fii ratat si in public.