| GuMiiiiLiiixx a întrebat:

Dați-mi și mie niște statusuri drăguțe pentru facebook.
Cele mai multe și drăguțe primesc funda :* :X.

2 răspunsuri:
| divide224 a răspuns:

Fetita plange.
- Papusa mea s-a rupt!
Baietelul plange.
- Papusa mea plange!

Sunt sămânţă, apoi rădăcină, tulpină, floare, fruct. Şi în final, redevin sămânţă. Caut apoi locul cel mai bun unde să cad, şi mă transform în ploaie. Devin şoim, şi mă ridic pe o adiere de vânt până sus, în înaltul cerului. Apoi delfin, şi mă scufund în adâncurile mărilor. Apoi buburuză, păşind prin ungherele cele mai tainice ale pădurilor. Toate acestea în speranţa că, undeva, Te voi găsi pe Tine. Dar nimic nu mă ajută, fiindcă indiferent în ce m-aş transforma, eu rămân acelaşi.

Ea: Ma placi?
El: Nu.
Ea: Ma adori?
El: Nu.
Ea: Ma iubesti?
El. Nu.
Ea, trista: Daca ai alege intre viata si mine, pe cine ai alege?
El: Viata.
Ea pleaca trista... dar el o opreste:
-Eu nu te plac, eu te iubesc. Eu nu te ador, eu te consider un ingeras. Eu nu te iubesc, eu doar TE IUBESC ca pe mama si pe tata. Si am ales viata, pentru ca VIATA MEA esti TU.

Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti!

| Danysan a răspuns:

Never say Never :-p