| TheonaBlood a întrebat:

Daca un profesor te face "nesimtit" si "needucat", ai dreptul sa te duci la directoare sa reclami profesorul? Si cum se scade nota la purtare, de exemplu la romana? Se duce profesorul in consiliu si spune ce a facut copilul, si apoi se ia decizia?

Răspuns Câştigător
| chazz a răspuns:

Iti inteleg nemultumirile, asa este peste tot! Decat sa faci atata zarva mai bine stai si inghiti.Toate regulile sunt incalcate...pana te duci tu la director si ii zici legile si toate cele.te arde la nota si la tot, chiar daca nu iti scade media ar sa te asculte pana nu mai stii si te lasa corigent/a/repent/a.Eu zic sa nu ii arati ca esti nervos/oasa deoarece o sa fie mai rau.Stai cuminte si lasa-l in nebunia lui. Sper ca o sa iei aminte la post-ul!
Numai bine! si ai grija ce faci deoarece fiecare greseala pe care o facem pot avea repercursiuni asupra vietii fiind ele mici sau mari.

5 răspunsuri:
| D3eaa a răspuns:

Hei! nu iti face griji ca nu esti singurul care primeste aceste jigniri la mine in clasa se folosesc zilnic, practic la fiecare ora la anumite persoane si nu numai atat, ci mai multe jigniri, chiar si la adresa parintilor nostri [mie mi s-a spus o singura data de catre un prof. ca sunt nesimtita, si i-am raspuns multumesc de compliment raspunsul este reciproc ..toti colegii au inceput sa rada si m-a amenintat ca imi scade nota la purtare iar eu i-am spus ca nu imi pasa cat timp el isi permite sa ma faca nesimtita[nefacand nimic ] si eu imi permit.Nu concep ca cineva sa te jicteasca oricine ar fi respectivul, pentru ca nu ne'am tras amandoi de sireturi la gradinita. Presupun ca poate spune in consiliu despre comportamentul tau, chiar daca ai facut ceva sau nu. Nota la purtatre se scade doar daca deranjezi ora sau nu esti atent, te bati cu cineva, ai multe absente, cam atat stiu despre nota la purtare. Succes, sper sa rezolvi problema!

| TheonaBlood explică (pentru D3eaa):

Dar... daca l-am facut pe elevul profului meu "umflat", atunci imi poate scadea nota?

| D3eaa a răspuns (pentru TheonaBlood):

Pai de ce sa iti scada media la purtare daca ii spui adevarul elevului [ presupun ca proful a luat-o ca o jignire, nu stiu sigur daca iti va scadea media dar s-ar putea sa spuna in consiliu ceva despre tine si cand o sa te mai asculte probabil ca o sa iti dea o nota mai mica decat o meriti] Succes, vezi ce faci!

| TheonaBlood explică (pentru D3eaa):

Mersi :*... Da de note nu se pune problema... Is foarte buna la materia luiwinking.