| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

De cateva luni simt ca nu mai rezist.Stiu,nu e bine sa-mi expun problemele personale aici, dar efectiv nu stiu ce sa fac. Povestea e destul de lunga, dar am sa o rezum cat se poate.Acum un an de zile am cunoscut un baiat.O sa-i spun Victor.Ne-am cunoscut pe internet.Am vorbit zi de zi, am inceput sa am sentimente pentru el.La cateva luni dupa ce am inceput sa vorbim online, ne-am vazut si fata in fata.Era atat de simpatic, glumet..Se comporta foarte frumos cu mine.Bineinteles,am mai vorbit alte cateva luni, dupa care ne-am vazut din nou, in luna august.La a doua intalnire s-a comportat ca naiba cu mine si nici in momentul de fata nu am inteles de ce.A inceput sa-mi povesteaca cum isi petrece el timpul cu alte fete si cat de bine se simte in preajma lor, mi-a facut si niste reprosuri, in legatura cu vestimentatia mea si a intarziat la intalnire..La un moment dat,a inceput ploaia. Unde credeti ca m-a dus sa ne adapostim? Intr-o cladire izolata. Dupa ce s-a oprit poaia,iar bancile erau ude., Victor s-a asezat pe banca uda si m-a indemnat si pe mine sa o fac.I-am spus ca nu si ca vreau sa ne mai plimbam, deoacere eu am parcurs aproape 400 de km ca sa ne vedem si as vrea sa ne mai petrecem timpul impreuna.Mi-a spus ca nu doreste sa se ridice de acolo.Eu am plecat, lasandu-l pe banca..Nu a venit dupa mine.Din acel moment,el a mai incercat sa dea de mine dar eu nu i-am mai raspuns nici la apeluri,nici la mesaje. Dupa ce s-a comportat atat de urat cu mine,am zis ca nu merita nimic.Ei bine,din luna august, ma gandesc zi de zi la el, chiar daca l-am blocat aproape peste tot.Mentionez ca atunci nu a fost prima data cand s-a comportat asa,de aceea am considerat ca nu e ok sa mai continuam. Fara sa vreau, m-am atasat ca tampita de el si efectiv, nu mi-l pot scoate in gand.Pe snapchat ne urmarim zilele unuia altuia.Chiar daca stiu ca imi fac rau uitandu-ma, inca imi pasa de el.Cu siguranta ma uraste si nu cred ca ar mai vrea sa aiba de a face cu mine, dupa ce l-am lasat fara sa-i dau nicio explicatie.Adevarul e ca el ma considera doar o prietena, iar eu pe el mult mai mult.Ce sa fac, cum il pot uita? Credeti ca am procedat corect?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, spre deosebire de alte suferinde pe aici macar ai avut ratiunea si demnitatea sa pleci si sa lasi ce nu merita. O sa-l uiti cu timpul si foarte probabil cand vei cunoaste un alt baiat cu care sa te potrivesti si sa te trateze cum meriti. Apuca-te de un hobby, tine-te mereu ocupata cu activitati ca sa n-ai timp sa stai sa relfectezi la lucruri de genul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti mai fa atatea reprosuri, pentru ca tu chiar ai procedat corect. Iar faptul pentru care el s-a comportat asa de urat cu tine a doua oara, este pentru ca deja avea pe altcineva si nu stia cum sa se desparta de tine, asa ca, a ales metoda nesimtitului, ca sa te superi si sa rupi tu prietenia, ceea ce s-a si intamplat.
De uitat il vei uita doar in momentul in care vei inceta sa mai faci o obsesie din l sau pentru el!
Eu cred ca ar trebuiis a te feliciti ca ai scapat atat de usorde el, mai ales ca nu merita nici o atentie din partea ta, fiind un mitocan si ipocrit pe deasupra.
Cu acestea fiind spuse, cred ca-i cazul sa te bucurii ca ai scapat de le, atat de usor, ca ai fii suferit mai mult sa stii ca te inseala cu una si alta.

| BogdanBz a răspuns:

Nu te speria. Orice fata, mai ales fara experienta, va fi atrasa de un asa zis "bad boy". Eu iti recomand sa nu il mai contactezi, pentru ca astfel de baieti nu merita. PS: De obicei baiatul vine la fata, nu invers. Ce ai facut tu e imens si el trebuia sa aprecieze asta, daca te placea cu adevarat. Daca era sa te vrea asa tare s-ar fi urcat frumusel in primul tren si ar fi venit sa stea de vorba cu tine.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru BogdanBz):

Chiar de doua ori am venit la el... Faza e ca el nici nu avea unde sa stea aici, dar eu in orasul lui aveam nemuri.

| BogdanBz a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Asta nu e o scuza. Venea cu un tren de dimineata, ca sa aveti toata ziua la dispozitie, iar seara se intorcea acasa.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Stai linistita sant destui derbedei in lumea asta poate vroia sa profite de tine si nu i-a iesit planurile nu te atasa de o persoana asa topita ca anca nu-l cunosti cei poate pielea sau de ce rang este virtual poti spune vrute si nevrute dar fata in fata ti se inmoaie gleznele si ti se incurca limba de emotii....laso mai moale cu prietenie din asta sa nu regreti mai tarziu..numai bine pup

| Sndnxnska a răspuns:

Eu cred ca la a doua intalnire era suparat pe tine din vreun motiv... altfel nu se explica o schimbare brusca in comportament. Plus ca parea ca incearca sa te faca geloasa. Nu ii iau apararea! Nu stiu ce sa ti spun, nu cunosc situatia. Nu dau eu un verdict. Insa poate ar trebui sa vorbesti cu el ca sa fii tu impacata si sa nu te intrebi mai tarziu "ce ar fi fost daca?". Spune i si lui tot ce ne ai spus noua aici si sa vezi ce simte el față de tine. Daca nu simte nimic, incearca sa l uiti. Ca sa l uiti, iti sugerez sa ii dai block peste tot, sa nu ii urmaresti story-urile si sa iti gasesti alte preocupari. Gandeste te ca nici macar nu ati fost impreuna. Sunt alte persoane care se despart dupa 5 ani de relatie, sa vezi atunci suferinta. Be positive happy Vei mai cunoaste multi oameni, oameni mai buni si care te vor trata ok. Dar pe viitor, nu fugi de problemele tale. Discuta cu oamenii. Ce ai rezolvat cand ai plecat fara sa discuti despre problemele tale? Problemele te au urmarit si nu ti au dat pace. Cred ca o confruntare intre voi ar fi cea mai buna solutie ca sa nu mai fii bantuita de gandurile astea. Good luck si sa mi spui cum a fost happy

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru Sndnxnska):

Oh,multumesc de sfat.Ieri a fost ziua mea si am pus la story mai multe poze si asa mai departe.I-am trimis din greseala una, adica am dat la toti prietenii. Apoi mi-am dat seama ca ar fi trebuit sa-l fi omis pe el.El a fost foarte recalcitrant cand a vazut ca i-am trimis poza si mi-a spus ca de ce fac atata tam-tam pe ziua mea, ca a fost anul trecut, e anul asta si va fi si anul viitor.De aici reiese ca nu mai vrea sa discutam si ca l-a deranjat extrem de tare ca l-am mai contactat.Sau cel putin asta cred...Tu ce spui?

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru Sndnxnska):

Oh,multumesc de sfat.Ieri a fost ziua mea si am pus la story mai multe poze si asa mai departe.I-am trimis din greseala una, adica am dat la toti prietenii. Apoi mi-am dat seama ca ar fi trebuit sa-l fi omis pe el.El a fost foarte recalcitrant cand a vazut ca i-am trimis poza si mi-a spus ca de ce fac atata tam-tam pe ziua mea, ca a fost anul trecut, e anul asta si va fi si anul viitor.De aici reiese ca nu mai vrea sa discutam si ca l-a deranjat extrem de tare ca l-am mai contactat.Sau cel putin asta cred.Tu ce spui?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Evita sa mai trimiti poze la fiecare prieten in parte, unii nu au dispozitia necesara cand primesc poza si se pot supara. Pune-le pe peretele tau din ei le vor vedea oricum.
Incearca sa fii mai dimplomata si sa nu mai sufoci oamenii cu ceea ce ai tu, sau cu pozele tale... multi se vor comporta diferit dupa ce-i abuzezi cu mesaje private.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru Violleta2022):

Dar nu i-am abuzat cu multe mesaje..Nu sunt genul.Intr-o singura zi am trimis acea poza la toti.In rest, nu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Data viitoare nu mai trimite nimanui, posteaza doar pe pagina ta de FB si cu siguranta toti for fii notificati de FB ca ai postat o poza noua.

Cat despre baiatul ala, da-l in plata domnului ca nu-i mare pierdere!
Fa-te libera pentru cine te place si ignora pe cine te necajeste!

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru Violleta2022):

De acord!