| misu_7777 a întrebat:

de cateva zile incoace am niste contractii ca sa le zic asa in vagin. mai concret la intrarea in acesta. Nu stiu de ce. Nu Dureaza mult si dupa aia numai am nimic. Nu ma doare, nu nimic. ciclul mi-a venit regulat deci nu sunt gravida plus chiar am slabit perioada asta, sex nu mai fac de aproape 5 luni. nu stiu de la ce ar fi... ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Mișu,
e posibil să fie chiar din cauză că ai rărit partidele de sex, iar corpul tău are nevoie de ele. Nu-mi dau seama ce vârstă ai, dar dacă ai peste 16 ani, cam asta e cea mai sigură explicație :-)
Dacă băieți nu găsești, tu îți ești cel mai bun amant, dar nu te aventura la altceva în afară de ce ți-a dat natura, dacă înțelegi ce vreau să zic;-)

Totuși, dacă te deranjează și se repetă, poți purta o discuție rapidă cu medicul tău ginecolog (fără să fie nevoie de un consult fizic).

| misu_7777 explică (pentru Zartbitter):

Pai da... voi face 16 ani in curand. Multumesc