| BiaSiAtat a întrebat:

De cateva zile ma simt trista din cauza unui baiat. Mai sunt inca 3 fete care il plac, dar se zvoneste ca el ar fi impreuna cu o alta colega. Nu stiu ce sa fac... Am doua intrebari:
1.Cum sa incep vorba cu el? Pana acum am vb doar pe mess.
2.Cum sa nu ma mai emotionez cand sunt langa el?
Funda.

2 răspunsuri:
| Karisma a răspuns:

Salut, pai asa pur si simplu incepe a vorbi cu el, intra in discutie.Insa ca raspuns la intrebarea a 2 eu iti spun ca atunci cind esti linga el gindeste-te ca asta e realitate si trebuie odata si odata sa fii cu capul pe umeri, nu cu capul in nori. Gindestete ca daca te emotionezi strici totul, despre timiditate asta e o problema care se rezolva cu timpul, succes. Funda?

| CrazyXdiva a răspuns:

In primul rand, niciodata sa nu te intristezi din cauza unui baiat! bucura-te de viata, nu sta intristata. Pai ai putea cauta lucruri pe care le aveti in comun sau pur si simplu sa te duci si sa-l saluti. Poti de asemenea sa te gandesti la lucruri care nu ti-ar placea sa se intample in viata sau poti sa te ciupesti de picior ( atunci eu ma axez pe durere si nu pe emotii big grin ) Succeswinking