| Madaliina0Mka a întrebat:

De curand m-am certat cu iubitul meu, am facut o prostie plecand de la scoala pentru al vedea. Am intarziat destul de mult iar diriga mea a sunat-o pe mama. Am avut un scandal. Iar acum A(asa il voi numi) incearca sa ma convinga ca ma uraste si... are o relatie in devenire(ceea ce e adevarat) in fiecare seara plang pentru ca stiu ca datorita mie l-am pierdut din cauza mea.Ma simt goala pe dinauntru, iar parintii mei au carut o "pauza totala". Stiu ca asta nu se poate numi o pauza deoarece el nu mai vrea sa fie nimic desii a recunoscut ca inca inseamn enorm de mult pentru el. Vreau sa-l conving ca il iubesc cu adevarat dar fara sa-i fac probleme.(fara ca parintii mei sa afle ca vorbesc cu el) e complicat. Dar simt cu adevarat ca e totul pentru mine. Si in fiecare seara strang la piept ursuletul primit de la el de Craciun, dar nu suport gandul ca e singura amintire de la el pe langa clipele fumoase. Nu vreau ca el sa fie o amintire. Ma puteti ajuta? Pana si cel mai mi sfat ma poate ajuta sa aleg ce trebuie sa fac.

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

E ciudata relatia voastra. In primul rand, el nu stie sa iti fie alaturi. Acuma cand ai tai s-au suparat pe tine, nu trebuia sa se supere si el. Si acum cica "te uraste" aiurea. Daca iubesti o persoana nu poti intr-o zi sa o uiti. Ai 2 solutii sa faci tu o sa alegi care e cea mai buna:
1. Sa il lasi, sa nu il mai cauti daca e asa de hotarat ca nu mai vrea nimic cu tine, plus ca asa nu ai mai avea probleme cu ai tai. Stiu ca asta ar fi greu, dar oricum esti mica asa se vede. Nu e ultima dragoste si nu are rost sa suferi de acum. Si pana la urma nu ar fi ok sa te certi mereu cu ei tai, pana la urma ei iti vor binele nu altcineva.

2. Sa incerci pentru ultima oara sa te impaci cu el, ca pana la urma nu cred ca ai vrea sa stai mereu dupa el, pana intr-un final sa se hotareasca el ca vrea sa va impacati. Si daca ar fi sa va impacati sa faci in asa fel sa il faci sa inteleaga ca ai nevoie sa iti fie alatuir. Pentru ca acum nu ti-a fost alaturi.

3 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu zic sa te duci la el si sa-i spui tot ce simti succes!

| sMoKeandrei a răspuns:

Daca tu pana acum ai fost cu el inseamna ca esti frumosa si dorita de baieti eu unul nu am avut nici o prietena insa tu ai sanse sa iti faci alt prieten inceraca sa il uiti pentru ca el a pierdut o fata frumoasa