| Anutza123Love a întrebat:

BUna deci sa va zic povestea mea mie imi place un baiat el este in clasa a6a A si eu sunt in clasa a6aB stam clasa langa clasa eu voborbesc mereu cu el pe messenger dar asa cand ne vedem la scoala nu pot si nici nu stiu ce sa ii spun dar as vrea sa ii spun ceva apropo eu sunt foarte rusinoasa si nu stiu daca el ma place si as vrea sa aflu cel mai bun raspuns primeste fuditaaa

4 răspunsuri:
| dominyksk a răspuns:

Clasa a 6? nu crezi ca este cam devreme pentru un iubit? sincer la 13 ani nu ai sa iubesti cu adevarat, si doar asa ca sa fi la moda ca ai iubit n-are rost tot tie o sa-ti para rau

| Anutza123Love explică (pentru dominyksk):

Eu chiar il plac pe acel baiat deci...

| Mmooaarro a răspuns:

Pai.daca esti sigura ca te merita..si daca respecta preferintele tale cu privire la baieti.da-i inainte dar ai grija cu baietii..nu iti face prieten doar pentru ca e frumos..nu iti face daca nu il cunosti. poate ca o sa fie cu tine dar daca se uita dupa altele? sunt multe chestii care conteaza iar tu, esti inca mica si mai ai multe de invatat.Cel mai mult conteaza sufletul. daca nu iubesti nu faci nimic..trebuie sa te iubeasca nu dintr-o data dar treptat..nu trebuie sa isi bata joc de tine..sunt multe chestii foarte importante.Dar daca esti asa rusinoasa si vrei neaparat sa vorbesti cu el poti incepe conversatia cu Buna! sau ceva. oricum esti mica.Dar daca vrei sa ii arati ca il placi poti sa faci asta prin anumite semne..fapte..vorbe..gesturi..micile detalii conteaza foarte mult cel putin pentru mine happy
Ador sa tin o fata in brate sau sa o tin de mana..Si mai imi place la nebunie ca ea sa se sprijine pe umarul meu.Sa ma simt eu cand sunt langa ea..crezi ca e baiatul potrivit? sincer conteaza si cum arati dar doar acum cand esti mica..la 60 de ani prietenul tau va fi un mos. Daca nu te iubea cand erai cu el cu atat mai putin te-ar iubi acum cand ai mai mare nevoie de el..doare foarte tare sa auzi cuvinte urate din partea persoanei iubite.Sufletul conteaza. poti sa arati prin multe feluri unei persoane ca iti pasa de ea si ca tii la ea..Esti mica si ai timp..stiu ca iti place baiatul dar trebuie sa iti placa si interiorul nu doar exteriorul.

| justanotheruseroftpu a răspuns:

Gaseste un subiect care sa vorbesti cu el pe mess si sa il continuati a 2 a zii la scoala, sau incearca cu un simplu buna, ce mai zici si de acolo totu o sa mearga de la sine...