| RGN27 a întrebat:

Deja a auzit toata lumea de subiectul asta, dar vreau sa intreb: La subiectul 3 de la examenul de bacalaureat la romana de ieri, 5 iulie, cei care au scris Morometii nu primesc niciun punct din cele 30? Din diferite surse am auzit ca se dau puncte pentru respectarea limitei de pagini, pentru ortografie, punctuatie. Pana la urma, cum este?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Nu stiu din ce surse ai aflat tu, insa eu care am luat BAC-ul anul trecut, stiam sigur ca, in caz ca nu eram pe subiect, primeam 0 puncte. Aveam colegi care sustineau ca, daca scrii orice la subiectul 3 si atingi numarul minim de cuvinte cerute, atunci vei primi nu stiu ce puncte pentru redactare. Mi se pare o ineptie. Parerea mea este ca vei primi 0 puncte.