| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata.Eu numai abordez fete in viata mea ma jur...nu prea dau cerere de obicei la fete dar mi-am propus sa incerc la o fata draguta.Mi-a dat accept, mi-a dat like la o poza, si dupa 2-3 zile mi-am propus sa-i scriu un buna..si stiti ce s-a intamplat? nimic! nu-mi raspunde (exact la asta ma asteptam, si nu e vorba ca nu e la pc sunt sigur!) asa ca am sters-o din lista si nu voi mai incerca nu are rost asa sunt toate fetele din ziua de azi.Nici in viata reala daca te bagi cu ele in seama vor trece pe langa tine ca si cum ai fi o fantoma (am incercat), concluzia?! voi ramane singur toata viata si nu am incercat cu hei pisi sau nimic de genu.un buna si atat.dar nimic nici macar nu se opresc trec pe langa mine ca sageata.

19 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Dacă îi scrii unei fete pe facebook fără să te cunoască, uneori nu îţi răspunde din simplul motiv că NU TE CUNOAŞTE. La fel şi pe stradă dacă vrei să abordezi o fată, iar ea nu te cunoaşte, normal că nu te bagă în seamă, mai de grabă spune că eşti un pervers. Ceea ce vreau să spun e că nu trebuie să fii prea direct. Încearcă să-ţi faci prietene pe cele care sunt prietenele prietenilor sau prietenelor tale laughing. Aşa e mai uşor şi de comunicat. Dacă crezi că nu e chiar aşa cum spun eu, probabil n-ai găsit persoana potrivită pe facebook sau în real. Baftă!

| JackByJack a răspuns (pentru Satango):

E clar, voi ramane singur toata viata pentru ca nu am prietene deloc cu care sa ies.

| Satango a răspuns (pentru JackByJack):

Mă amuzi. Câţi ani ai? Dacă nu te superi.

| JackByJack a răspuns (pentru Satango):

| Satango a răspuns (pentru JackByJack):

Nu ştiu ce să zic. Dacă e chiar cum spui, că ai 20 ani, probabil e o problemă la tine. Încearcă să te evaluezi. Oare de ce ''resping'' fetele, de ce nu eşti observat de către ele? Încearcă să te compari cu alţi băieţi pe care-i cunoşti bine şi au ''noroc la fete''. Să vezi ce e diferit şi ceea ce ar putea fi atât de în neregulă la tine. Probabil ţi se pare absurd ceea ce spun, dar poate fi o soluţie. O altă situaţie ar fi că ai propria personalitate, diferită de ceea ce e obişnuit la nişte persoane de vârsta ta în ziua de azi. Nu încerca să te grăbeşti doar pentru a avea pe cineva lângă tine. Persoana potrivită pentru tine sigur o vei întâlni. happy

| JackByJack a răspuns (pentru Satango):

Asta e doar o scuza cu voi intalni persoana potrivita.Cand? La 50 de ani?! Nu mersi...e orasu plin de fete nu vreau persoana potrivita neaparat acum! vreau o fata simpla, cu care pot purta o conversatie normala, sa iesim la un suc, sa am cu cine vorbi.Vad copilasi de 15-16 ani cu niste fete asa de frumoase.e cam si cum astept sa vina mos craciun happy nu-mi place sa astept.De 5 ani tot sper ca o voi intalni si eu nu prea am avut parte de fete deloc.Am nevoie sa stiu ce sa fac

| Satango a răspuns (pentru JackByJack):

Atunci ce vrei să-ţi spun? Schimbă-te. Fii ceea ce nu eşti! -_-

| T0T a răspuns (pentru Satango):

Ce sfat tâmpit, specific imaturității tale în gândire. În acest moment mi s-a confirmat ceea ce am crezut de la început. Tu trăiești în lumea ta și nu ești capabilă să asimilezi și să judeci ceea ce este înafara acelei sfere, de aceea nu vei putea nici să vezi orizontul, dapoi să ajungi la el.

| Satango a răspuns (pentru T0T):

De la început? De cât timp încerci să-ţi dai seama ce fel de persoană sunt? Şi de ce? Sfaturile mele sunt primite de cei care vor. Într-adevăr. Trăiesc în lumea mea.

| T0T a răspuns (pentru Satango):

Încearcă să fii mai deschisă la minte. E ok să trăiești în lumea ta, dar dacă nu ești în stare să evadezi, degeaba. Bogăția intelectuală nu constă în a vedea cât mai bine din propria perspectivă ci în a vedea din mai multe perspective și a o face acceptabil. Nu încerc de mult. Nici nu prea am urmărit ceea ce ai mai scris, dar la ultima discuție mi-am făcut niște opinii care s-au fixat acum. Nu ți-o zic în nume de rău, capacitatea o ai, dar din păcate nivelul e cam slab în raport cu aceasta. Dacă nu consideram asta, nu îți mai ziceam nimic. Sau o fi vârsta de vină? Nu știu. Doar sper să îmi asculți sfatul. Te vei dezvolta în timp, te vei schimba mult. Nu vei mai ține minte ce am zis acum, probabil, dar dacă prin minune îți vei aminti vei conștientiza că nu am scris prostii.

| Satango a răspuns (pentru T0T):

Ultima discuţie? thinking Vârsta? Eeei, am 16 ani, dar nu cred că, ceea ce spun e atât de absurd. Îmi spun propriile păreri din puţina experienţă de viaţă pe care o am. N-am să-ţi ascult sfatul. Dacă tot ţi-ai fixat nişte idei mai fixează-ţi-le şi pe acestea : uneori încăpăţânată şi imatură. Ce-i care nu mă pot accepta astfel, cel puţin în momentul de faţă, n-au decât să mă evite.

| T0T a răspuns (pentru Satango):

Ok, bine că măcar conștientizezi ceva. Dar ceea ce ți-am spus eu nu a fost în nume de rău, repet. Nu e o chestie de acceptat. Într-adevăr sunt unii care deja se vede că nu se mai pot schimba sau evolua foarte mult, dar în cazul tău e altceva. Să mai treacă anii tongue Te înțeleg, și eu am trecut prin anumite etape, și dacă ar fi încercat cineva să mă transfere în trecut la etapa asta din prezent, ar fi fost ciudat, nu știu dacă imposibil. Să ai o viață frumoasă...Să citești. Nu te informa numai din ce îți dau profesorii...Citește și ceea ce nu are legătură cu școala, atâta timp cât îți palce. Fă în general ceea ce îți place și încearcă să îți dezvolți latura creativă. Creativitatea este cea care a adus omul în acest stadiu, privind aspectele pozitive. Aș avea multe sfaturi, dar oricum nu mi le vei asculta.
Noapte bună.

| Satango a răspuns (pentru T0T):

De ce vrei să mă sfătuieşti?

| T0T a răspuns (pentru Satango):

Din același motiv pentru care mai ajut sincer utilizatorii site-ului. Oameni diferiți, caractere diferite, principii diferite... Unii mi se par simpatici. Alții mi se par speciali. Alții, nu știu, poate rătăciți, chiar dacă nu își dau seama. Oricum ar fi majoritatea dintre noi avem nevoie să fim sfătuiți. Și eu am. Să zicem că dacă aveam o atitudine indiferentă față de cei de aici, dădeam răspunsuri mai mult ca să fie. Dacă omul sau problema omului mi se par chiar neinteresante nu prea pot da un răspuns doar ca să primesc fundă. Îl dau din plăcere, când e cazul. Când nu, e ceva doar așa ca să mai pierd timpul.
De ce îmi pierd timpul în felul ăsta? Nu știu dacă am un motiv rațional. E doar o plăcere, cum ziceam.

| Satango a răspuns (pentru T0T):

Noapte bună.

| gabriel87000 a răspuns:

Sam fim seriosi ai vb cu cineva pe care nu cunosti? iar cand ii aud pe astia cu agatul pe net ma doare deja capul.in viata reala se tin de gard saracilaughingnu stiu sa indruge 2 3 cuvinte iar pe net mari si tari la agatat

| Jolenne a răspuns:

Bună!
Cred că problemei tale i se potriveşte zicala: "Omul şi-o mai face şi cu mâna lui!". Sincer, modul tău de "agăţat" nu este tocmai bun. Nicio fată cu ţiglele pe casă nu se opreşte pe stradă atunci când o bagă un necunoscut în seamă. E ciudat, mai ales în zilele în care trăim...
Cât despre Facebook; sincer, nu este cel mai bun loc pentru relaţii sau poveşti de dragoste, pentru că nu mi se pare că poţi cunoaşte pe cineva cu adevărat acolo. Iar tipa care nu ţi-a răspuns, probabil s-a speriat, sau i s-a părut că e dubios să vorbească aiurea cu un necunoscut.
Eu cred că trebuie să-ţi schimbi puţin tactica, dar şi gândirea, pentru că acea doză de disperare din mintea ta: "de 5 ani nu găsesc bla bla..." nu îţi face bine, ci doar înrăutăţeşte lucrurile.
A fi singur nu este un capăt de ţară...

| JackByJack a răspuns:

20 am