| япончик a întrebat:

Buna dragi prieteni, fac un video ce vreau sa il prezint lui fosta..., dar nu stiu daca ii va place, privitil va rog si dativa cu parerea, e doar inceputul gata, inca voi lucra la el http://www.youtube.com/watch?v=aAmn40gleEI -Daca se poate dati-mi, niste idei, foto romantice, citate care sa le mai adaug, mersi mult

4 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

În iubire, totul se schimbă, toate devin însemnate: dintr-un nimic se naşte un colos. – Tudor Arghezi
Adesea, oamenii uită că una din componentele importante ale dragostei este voinţa de a iubi.
Iubirea este o prietenie care a luat foc.
Iubirea este o stofa a naturii, brodată de imaginaţie. – Voltaire
Iubirea este pentru oameni şi zei o măreaţă şi minunată divinitate. – Platon

Iubirea este singura pasiune care se plăteşte cu o monedă fabricată de ea însăşi … jertfa.
Iubirea este singurul lucru care poate fi împărţit la infinit fără să se micşoreze.
Iubirea mişcă soarele şi celelalte stele. – Dante
Lumea aceasta va fi o lume mai bună atunci când puterea dragostei va înlocui dragostea de putere.
Nu există prietenie sau dragoste ca aceea a unui părinte pentru copilul sau. – Henry Ward Beecher
Nu numai că vreau să fiu iubit, vreau să se spună că sunt iubit. – George Elliot
Nu poţi porunci inimii! Dragostea se câştiăa, respectul se merită.
O mare durere să iubeşti, o mare nenorocire să scapi de aceasta durere – Ion Luca Caragiale
O viaţă fără dragoste este asemenea unui an fără primavară. – proverb suedez
O, iubire! Dacă ne-ai părăsi, Pământul ar ajunge neroditor, vieţuitoarele vrăjmaşe între ele, soarele foc vătămător, iar lumea jale, spaima şi distrugere universală.
Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenţa. – Elie Weisel
Performanţa pe care o reuşeşte Dumnezeu în iubirea Lui este că ne iubeşte pe fiecare de parcă n-am exista decât noi în toată lumea.
Poţi da fără iubire, dar nu poţi iubi fără dăruire.
Să iubim nebuneşte tot ce străluceşte pe acest pământ, fiindcă altă viaţa nu ne este cunoscută. – Euripide
Spune-mi pe cine iubeşti să-ţi spun cine eşti. – Proverb african
Totul stă în voia inimii, pe care nici oamenii, nici cerul, nici chiar propiriile noastre interese nu o pot schimba vreodată. – Fuscolo
A iubi nu înseamnă a se privi unul pe celălalt, ci a privi împreună în aceiasi direcţie. Antoine de Saint-Exupery
Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai puţin. Honore de Balzac
A iubi înseamna a gasi fericirea noastra în fericirea altora. - G. W. Leibniz
A iubi înseamnă căutarea jumătăţii întregului din care ai făcut parte cândva. – Platon
Nu iubim decât ceea ce nu posedăm în întregime. – Marcel Proust
Nu există om atât de las, pe care iubirea să nu-l transforme în erou.Platon
Dragostea pe care am daruit-o, o vom avea în veci. Cea pe care n-am daruit-o, va fi pierdută pentru totdeauna.
Leo Buscaglia
Uniţi-vă acum mâinile, şi odata cu mâinile, şi inimile voastre.
Acolo unde domneşte iubirea, şi imposibilul poate fi atins. – Proverb indian
Acela care iubeşte, crede în imposibil. – Elizabeth Barrett Browning
Oriunde te-ai afla, acolo sunt şi eu. – Ludwing van Beethoven
Iubeste si vegheaza astazi, mâine, întotdeauna.citat de Buddha
Cei care nu au încercat niciodată intimitatea profundă şi nici apropierea iubirii reciproce fericite, au pierdut cel mai mare lucru pe care îl are viaţa de dăruit. – Bertrand Russell
Binecuvântată este înrâurirea pe care o are un suflet omenesc sincer şi iubitor asupra altui suflet. – George Eliot
O singură vorbă uşurează povara şi durerea vieţii. Acea vorba este "iubire". – Sofocle
Iubire este când fericirea celuilalt este mai importantă decât fericirea ta. – H. Jackson Brown
Gelozia este o tirană peste regatul ei. – Cervantes
Iubirea se plateşte cu iubire şi faptele cu fapte. - Fernando de Rojas
Dragostea nu are profesor mai bun decât ocazia. – Cervantes

Dar cum se numeste melodia ca este foarte frumoasa?

| Youcandoit a răspuns:

Este frumooooos si romantic dar vezi ca ai scris „iploooooooor" nu „implooooooooor"happySucces cu impresionarea fostei...happy

| alina_6216 a răspuns:

Ceea ce ai scris tu acolo e bun, dar alta melodie putin mai sentimentala nu ai gasit?

| MaryM a răspuns:

Buna draga prietene, esti cam disperat.