| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragii mei.
de ieri ma doare maseaua foarte rau,azi am fost la dentist si mi-a spus ca am infectie la os,si ca incearca sa mi`o salveze sa nu mi`o traga, mi-a bagat un ac si il introducea adanc si mi-a zis ca face asta sa-mi deschida canalele sa iese puroiul, nu vreau sa mi`o trag.Nu vreau sa raman fara masea si mi-e frica si de durere nu am mancat azi nimic de frica sa nu`mi intre mancare sa`mi astupe canalul iarasi.:crying(((Ce sa ma faccc? Plang in fiecare seara.Chiar nu vreau sa mi`o trag, ar sta foarte urat fara dinti in gura."

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Poti sa mananci linistita. Nu ti-a lasat canalele desfacute ci ti-a pus un pansament cu care le-a acoperit, care e bine lipit acolo si nu cade. Nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Poate reuseste sa ti-o salveze nu mai pune raul inainte. Si chiar si in cazul in care ti-o scoate, nici nu te doare si in locul ei iti va pune alta absolut identica. O sa fie bine :*

| Manuellllaa a răspuns (pentru Nickname1890):

Nu mi-a pus niciun pansament, maseaua e libera, a folosit doar acel ac.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Manuellllaa):

Nu are cum. Uita-te in oglinda nu vezi pe masea ceva alb? acolo unde a lucrat?

| Manuellllaa a răspuns (pentru Nickname1890):

Nu,deci tin sa mentionez ca mi-a spus ca nu`mi pune nimic si nu are ce sa faca deocamdata decat sa astept sa`mi iese puroiul.A zis ca, daca imi pune un tratament ma urc pe peretii, si pana maine stau cu durerea nu ma mai doare exagerat pentru ca am luat o fiola de algocalmin, insa imi simt gingia umflata dar obrazul nu, simt o greutate asa si o durere suportabila daca ating obrazul sau maseaua cu limbasad. Mama mi-a zis ca nu are cum sa mi`o traga pentru ca nu e cariata e alba si curatata insa are o gaura mare in ea.sad

| Nickname1890 a răspuns (pentru Manuellllaa):

Gaura o sa ti-o astupe dupa ce se dezinfecteaza maseaua in interior. stai linistita, ca dentistul stie ce face. Nu esti nici prima si nici ultima cu o masea infectata.