| frumushik99 a întrebat:

eu am o prietena care e fff populara la ea in scoala si face parte dintr un club;"Mafia pe tocuri" si mi a zis daca vreau si eu sa fac parte din club dar totusi...eu nu i cunosc pe prietenii ei si as vrea si sa rup prietenia cu ea pentru ca re si prieteni de liceu deci voi ce ziceti sa rup prietenia cu ea?

Răspuns Câştigător
| ioandreii a răspuns:

Fii prietena cu toti, ai incredere in toti, dar nu te incredinta nimanui.
Nu incerca sa fi populara, sa placi fetelor si baietilor deoarece acesta e cel mai larg drum spre esec, vei deveni un clovn.
Fi tu insati, si atunci te vor aprecia doar cei ce apreciaza felul tau de a fi si nu faptul ca tu incerci sa faci pe plac tuturor.
Apoi incearca sa nu faci parte din nici un club deoarece cluburile iti impun principiile lor astfel vei fi nevoita sa faci lucruri ce nu iti plac doar de dragul celorlalti si pentru a nu fi eliminata.
Apoi daca intri intr-un club e posibil sa ajungi sa te indepartezi de prieteni actuali deoarece nu vei mai avea timp de ei sau dansi nu se vor mai regasi in persoana ta.
Succes in toate.
Bucurie.

2 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Mafia pe tocurirolling on the floor
sa inteleg ca ar fi un grup feminin?
mai bine fii cumintehee hee

Răspuns utilizator avertizat