| gabystar a întrebat:

De la un timp sunt marginalizata de cam toti colegii, mai am foarte putini prieteni.si in plus, as vrea si eu sa ma combin.
O prietena m-a intrebat daca vreau sa vin cu ea la fumat(ea fiind foarte populara, si a avut multi prieteni, deoarece cam toata scoala fumeaza)
Ce ziceti sa fac.sa ma apuc si eubig grinbig grin?

Răspuns Câştigător
| sweet_girl_carmen a răspuns:

Nu merita sa incepi sa fumezi, sa-ti distrugi sanatatea pentru popularitate... mai bine poti organiza un party la tine acasa si sa inviti grupul in care vrei sa te integrezi, sau sa te inscri la clubul de dans, de sport al liceului

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ok. tu doar poti incerca. dar mai mult nulaughing. nu trebuie sa te apuci de fumat pentru a fi prieten cu cinevahappy. mai bine iti cauti alt grupwinking

| Emena a răspuns:

Dacă face toată şcoala nu înseamnă să te apuci şi tu. Şi ce dacă ai puţini prieteni? Cu cât mai puţini cu cât mai buni. Şi dacă vrei să te combini. da. du. te cu colega ta. Dar nu fuma. Aşa îţi faci şi noi prieteni. dar prieteni nu iti poţi face neaparat la fumat. Şi cu combinatul.mai aşteaptă,. sunt destui băieţi happy

| JustMe a răspuns:

Eu zic sa nu o faci, mai ales daca nu iti place si nu vrei. Nu te apuca de fumat doar pentru ca e "cool" pentru ca vei regreta mai tarziu! Daca tu vrei sa o faci pentru tine, fumeaza, dar nu o fa de ochii lumii.Nu se merita.

| madalicious a răspuns:

Pe noi ne intrebi? Noi dam in cap cui vrea sa-nceapa sa fumeze! laughing)

Dar tu hotarasti daca vrei sa fumezi sau nu, pana la urma nimeni nu te va impiedica, dar gandeste-te... merita sa-ti distrugi sanatatea pentru ca cei din anturajul tau fumeaza si ca vrei sa fi "pa trend"?
Eu una zic ca nu! E mai importanta sanatatea! Prietenii, ti-i faci si daca nu fumezi!

| Klara a răspuns:

Si eu am patit exact ca tine. M-am apucat de fumat pentru a intra in grupul celor cool. Ce puteam eu sa gandesc la 14 ani. Dar pe loc n-am regretat. Asa ca am avut parte de distractie in anii de scoala/liceu. laughing Dar tu fa cum vrei.

| Special_girl a răspuns:

Daca iti faci prieteni pe baza faptului ca fumeaza vei vedea in scurt timp ca nu iti sunt prieteni.Nu fa prostia asta.

| Turquoise a răspuns:

rolling on the floorscuze dar e cea mai mare tampenie pe care am auzito.Cum sa vrei sa te apuci de fumat ca sa te combini?=)Da te poti duce cu ea.sa vorbiti, sa stati impreuna. dar nu sa fumezi si ulaughing nu te apuca dintr'o tampenieoh go on crede'ma stiu ce zic.Si doar nu crezi ca o sa iti zica acum cineva de pe TPU sa te apuci de fumat o. O

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu merita sa te apuci doar pentru ca toti fac asta.Insa daca vrei sa te apuci neaparat trebui sa te gandesti de ce sa faci asta, daca merita si mai ales daca chiar vrei tu din propia ta initiativa nu pentru ca te a obligat cineva sau ca e la moda. Mult succes!

| cristicora a răspuns:

Incearca sa saruti un fumator dupa ce a terminat tigarea tu fiind nefumatoare. Gandeste-te ca tu o sa fi fumatoare si o sa "combini" un nefumator. Aceasi senzatie o sa o aiba si el cand o sa te sarute.Deci...nu fuma, mai bine nepopular decat fumator.