| elenalore100 a întrebat:

Buna fetelor! Azi mi-a apărut o pata rosie maronie. Asta înseamnă că îmi va veni ciclul/mi-a venit?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar pana acum mama ta trebuia sa-ti fii explicat ce se intampla cu corpul fetitelor la varsta pubertatii, sa iti povesteasca despre ciclul menstrual, despre portectie si igiena, despre spalat, schimbat samd.
Chiar iti recomand sa vorbesti cu mama ta!

| oglindasultanului a răspuns:

Ce pata unde? Poate fi si alunita daca e pe piele. Dar voi v-ati mutat la alta categorie, de a devenit asa populara. Deci la intrebarea cealalta, mama oricum o sa vada cand va spala, mai bine ii spui sa stie prin ce treci. E mai rusinos sa ceri ajutor la straini, nu de mama trebuie sa-ti fie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, va veni si sângerarea propriu-zisă cât de curând.