| lore_5794 a întrebat:

iau anticonceptionale marvelon 28 recomandate de medic., pot ramane insarcinata daca se termina prietenul meu in mine?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce ti-au fost recomandate nu ai de ce sa iti faci griji ca ramai insarcinata dar sa stii ca prezervativul e singurul care te protejeaza atat de sarcini nedorite cat si de alte boli cu transmitere sexuala... daca iei anticonceptionalele regulat, cum trebuie si la momentul potrivit atunci chiar daca se termina in tine nu ramai, sunt destule de sigure.

3 răspunsuri:
| daniel_3185 a răspuns:

Nu fi chiar asa sigura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda si eu am uitat sa iau pastila da nu-i nimic ca mie mi-a spus medicu ca daca in decurs de 24 de ore iei pastila nu ranai insarcinata

| kassey a răspuns:

Eu iau marveon de 2 luni.Si am inceput a 3a luna de 7 zile...sunt foarte bune.Problema e sa nu-ti uiti vreo pastilutza...cum am facut eu ieri.Am uitat-o si am luat-o f tarziu, dupa 16 ore.si mi-e frica taresad