| ozzyyy a întrebat:

ieri mi s-a intamplat ceva ciudat.eram in baie.fratemiu in camera la el, asculta muzica.si nu stiu cum am auzit niste voci de femei, vorbeau si radeau, dar aveau un ras ciudat.de rau.insa toate geamurile si usile erau inchise, televizoarele inchise, asa ca nu avea de unde sa se auda de afara sau de la televizor si nici de la calculator pentru ca stiu exact ce melodie asculta fratele meu si nu era nicio voce de femeie.eram in baie iar zgomotele se auzeau din bucatarie, iar cand am iesit sa vad ce se aude, s-au oprit dintr-odata.cryingcryingva rog spuneti-mi ce s-a intamplat atunci... ce erau cu zgomotele acelea.nu m-am uitat recent la niciun film de groaza, am 16 ani...nu cred ca mi-am imaginat eucryingcrying

Răspuns Câştigător
| AidaAmaranta a răspuns:

Hei!
Eu de cand ma stiu, stau la casa si fix in coltul cimitirului!
eu cred in fantome, si nu mi intere deloc daca ma criticati! Clar?
Daca se vor mai intampla din-astea, spune-mi si mie, si parintilor tai!happy okey?

14 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

Se poate sa fie adevarat. Dar totusi cred ca este doar imaginatia ta.Nu spun ca nu te cred doar ca nu prea cred in fantome.
Eu ma uit la fenomene stranii:d si era un episod de genul asta.Incearca sa cercetezi. Daca a murit cineva in casa aia, sau daca s-a intamplat ceva rau.
Succes si nu te mai speria.

| Maia a răspuns:

Daca e asa cum zici, da cu aghiasma prin toata casa, se zice ca alunga "sufletele rele". Bine acum este posibil sa fie si de la vecini. Oricum bafta!

| vlaaddd a răspuns:

Papusa Chuckye.

| Yoanna_4969 a răspuns:

Waw.Bine ca nu erai singura acasa. Incearca sa aflii cine a fost inaintea ta in casa, daca a murit vreo femeie sau mai multe. Nu neaparat in casa ta, prin toata zona. La mine este o casa la care toti vecinii [3 unul la stanga, unul la dreapta si unul in fata] au cate o ruda care a murit cele din dreapta si din fata de curand, iar cea din stanga acum 40 de ani, dar nimeni nu mai locuieste in niciuna din case. Sunt goale. Iar seara, in casa din mijloc se aude in fiecare seara[pe la 8-9] incet, muzica de biserica. Am fost o singura data acolo si nu vreau sa mai merg vreodata. Pur si simplu te inspaimanti, avand in vedere ca 2 dintre vecinii decedati mergeau mereu la biserica, iar unul nu putea pentru ca era foarte bolnav. Poate sa fii fost si imaginatia ta. Fratele tau a auzit ceva? Poate ar trebui sa mergi mai des la biserica, si sa vorbesti cu un preot. In afara de rasete ai mai auzit ceva? Nici varianta cu vecinii nu poate fii exclusa. Poate sunt niste oameni linistiti si nu i'ai auzit niciodata facand zgomot, iar acum au venit niste musafiri la ei si faceau mai multa larma. Vorbeste si cu ei. Succes!

| zonik93 a răspuns:

Cine stie straight face
Nu stiu ce sa zic si mie mi sau intamplat lucruri ciudate, dar de fiecare data spuneam Tatal Nostru si imi trecea spaima`.
Poate sa fie doar imaginatia ta sau poate sa fie ceva real, dar care nu pot sa explic. Blestem?!

| georgegs a răspuns:

Odata.eram.cu.prietena.mea.pe.o.banca.si.vad.
odata.o.mana.insangerata.numai.eu.am.vazut-o.
si.am.sarit.in.sus.de.m-am.speriat.
m-am.facut.si.de.ras.si.am.dat.si.cu.prietena.
mea.jos.laughingrolling on the floor

| MusicisMusic a răspuns:

Iti spun ce se intampla cu adevaratbig grineci eu am o casa imensa si inutila(nu inteleg de ce e asa mare). Eram inainte de un test important si parintii si fratii erau plecati la Mall, soferul cu ei, bodyguardul era pe afara la fel si menajera si stateam pe canapeaua din living si invatam.Eram destul de concentrata si dintr-o data aud voci din bucatarie.Nebuna de mine ia telefomanda in mana si un vas de sticla care era acolo. Zi bah... daca e cineva ii dau in cap sau asa.Cum ma apropriam tot mai mult de bucatarie, cum se auzeau mai multe voci si mai tare.Eram atat de concentrata incat cred ca oricine ar fi tipat l-a si atins cu vasul acela in cap.Acum auzeam si bubuituri si doamne... Ce se intampla.Intru in bucatarie si nu se mai auzea nimic insa eu tot concentrata si atenta eram credeam ca imi sare cineva in spate.Si vine soferul sa ma intrebe daca vreau sa merg undeva insa daca m-a vazut ca am vazul ala in mana a strigat chiar de la intrare:Ce faci acolo? Eu m-a speriat foarte tare si am aruncat vasul in perete. A 2-a zi am mers la un psiholog sa vad daca imi lipsesc pitici si mi-a spus ca e doar imaginati si stresul.Totul o sa fie bine!

| denisa20 a răspuns:

Poate erau vecinii.La mine se mai aude uneori.

| larisssssa a răspuns:

Asa i s-a intamplat fratelui meu de Sf. Andrei, atunci se spune ca vin 3 mirese spirite si daca nu pui usturoi te striga. Am auzit ca daca le raspunzi te lasa mut/surd sau orb... ti-am spus si fratelui meu i s-a intamplat si unui prieten de familie

| ozzyyy explică:

Oameni buni.totul era inchis.am termopane, nu are cum sa se auda de la vecini.eu stiu ca a fost adevarat dar nimeni nu ma credecryingcryingsi vlaaddd pleaca cu papusa ta chucky de aici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule asculta aici nu exista fantome. mi-e mi s-a intamplat ceva asemanator cand eram mai mic vedeam calugarite in colturile de la sufragerie dar e doar imaginatia ta. De o perioada de timp mai mare visez lucruri ce mi s-e intampla dupa o zi o saptamana dar nu clar o propaozitie s-au o fraza. Am o vecina care da ca se uita in cafea vede-a in viitor. Venea lume cu bani la ea dar ea nu vroia sa se mai uite in cafea si o scapat de lucrul asta. Faza cu auzitu vazutu in cafea si cu vazutul meu de calugarite iti spun eu ce este dar sper sa nu razi de mine. Daca iti spun ca satan este tot un inger a lumini dar face rau poate razi de mine si spui ca el este negru cu coarne. Dar nu este adevarat. El este foarte dragut si te face sa crezi ca este un inger adevarat daca il visezi sau alt-ceva si un lucru foarte important este foarte bun matematician. Dar ce ti-so intamplat tie nu are legatura cu ce am spus eu tie. Poate te uiti la fenomene stranii(este o prostie neadevarata care da dependenta si slabire de gandire) si ai vazut ceva acolo sau te-ai gandit la ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie straight face
Nu stiu ce sa zic si mie mi sau intamplat lucruri ciudate, dar de fiecare data spuneam Tatal Nostru sau imi faceam cruce in gura cu limbahee hee...si imi trecea spaima`.
Poate sa fie doar imaginatia ta sau poate sa fie ceva real, dar care nu pot sa explic. Fi atent cu lumea din jur!

| TakahashiHiroshi a răspuns:

Nu ti-ai imaginat ai o psihoza.Du-te la psihiatru.

| Kidrock a răspuns:

Buna. Pt prima data pot sa iti zic ca este doar imaginatia ta.Am patit si eu ceva asemanator doar ca m`ai ingrozitor.Eram seara in pat si nu puteam dormi. Intuneric peste tot.Eu am o obsesie fata de un baiat de 2 ani si ceva [el fiind vedeta]. Un zgomot ingrozitor se aude langa mine ma ridic si il vad pe el.:O.Atunci nu imi gaseam cuvinte deloc.Totusi in ciudat faptului ca imi place mult de el, atunci simteam doar frica si groaza. Imi tot repetem nu`i adevarat, nu`i adevarat si el vb cu mine straight face si imi zicea ca acum suntem impreuna si nimeni nu ne desparte.Am inceput sa tip,mama a venit langa mine ea nu-l vedea dar eu da. Tipam la mama si ziceam, si acum tin minte acele momente " mama ia`l de aici, ce cauta, mama vrea sa ma ia cu el " mama plangea, tipa si ma lovea peste fata ca sa imi dau seama ca de fapt nu`i adevarat.pana la urma am adormit plina de lacrimi. Si nu s-a terminat vocea lui ma urmarea si la scoala. Eram in ora de mate si am iesit la tabla, si el zice " nu te voi lasa niciodata esti a mea" si tin minte ca era in fata mea langa tabla. am inceput sa tip si sa zbier " lasa`ma! vrei sa ma omori ". Profa s-a speriat rau si a chemat psihologu.Mama ce zi a fost nail biting. Faptul ca am sperat mereu la el m-a adus in starea asta.mereu am halucinatii cu el.Asta este am sa cedez odata mintal.cred thinking Acum sunt o leguma care nu are vitamine in ea. Chestia asta cu imaginatia nu`i de`a joaca. Ai grija ce faci; x