| rastaguy44 a întrebat:

Imi place de o fata, dar vreau sa aflu daca si ea simte la fel.Ea rade la glumele mele si petrecem destul timp impreuna insa cand am vrut sa o imbratisez a ezitat. M-am gandit ca sunt doua variante: 1. Nu ma place 2.E timida
Cum as putea afla? Sunt destul de timid.

6 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Cum zice si neutrino, te-ai gandit prost.
Cand o fata ezita sa-ti raspunda la avansuri, nu inseamna ca nu te place, ci iti spune prin limbajul corpului: "Easy, cowboy! Slow down!" Asta inseamna s-o iei mai usor, sa nu te avanti asa tare. Data viitoare cand mai vorbesti cu ea, atinge-o pe umeri si e destul. Dupa un timp abia (a doua zi), poti sa maresti putin nota la atingere. Impinge-te usor in ea, gadil-o, impunge-o, trage-o usor de par, "Bate palma!", etc. ca sa fie pregatita pentru momentul cand vrei sa o imbratisezi. Iar o tactica buna pentru a imbratisa o fata este de a o invita la dans. Mergi cu ea la un club, sau invit-o la tine acasa si dansati, prima data ceva energetic, apoi treci la un slow. Astfel creezi o oportunitate de a sta imbratisati. In timpul dansului, o mangai usor pe spate. Pe urma urci mana, ii mangai chipul, in timp ce o privesti in ochi. Apoi, o saruti. Daca vrei sa treci mai departe de sarut, da-mi un pm.

| neutrino a răspuns:

Te-ai gandit prost. O fata intai se cucereste, nu sari pe ea!

| mihnulet a răspuns:

Pai poti sa fol limbajul corpului:
1. daca intri in discutie cu ia si ii place ce ii spui o s aiba pupilele ochilor dilatate.
2.cand vb cu ia(in picoare) ea o sa aiba varfurile degetelor catre tine
3. daca te place o sa incerce sa te atinga
4. daca te place, o sa zambeasca dese ori cand se uita la tine
5.o sa se loveasca de tine mai de dese ori.
6. o sa se holbeze la tine de multe ori
sau varianta directa. ii ceri nr de tel sau mess su fb... infine. cv cu care sa poti sa vb mai in privat cu ea.
apoi ii spui ca o placi(chiar dac nu e adevarat) si daca ea va spune ca si ea te place ramane asa dar daca ea spune ca nu te place ii spui''ok am inteles...
pa'' atunci astepti pana poimaie. daca pana atunci nu ita spus ca te place inseamna ca ea chiar nu te place si ii esplici ca ai facut aia doar casa afli daca te place.
imi pare bine ca te am ajutatwinking

| Daiana90 a răspuns (pentru mihnulet):

Chiar sunt adevaratele unele chestii...laughing eu de exemplu cand plac un baiat ii zambesc intruna, il ating, pun mana pe bratul lui etc, ma holbez dalaughing...ce interesantbig grin

| mihnulet a răspuns:

Da sant, aceste chiesti le facem chiar si fara sa vem.dar nu mereu cum spui tu.asa mai din cand in cand

| costihoghiz a răspuns:

Pai eu zic sa mai astepti si sa ii fi aproape iar cand crezi ca are destula incredere in tine ii spui ce simti pentru ea