| AliceAnnnnna a întrebat:

Am și eu o problema crying de fiecare data când ma văd cu iubitul meu vine și fratele lui. Acesta face urat și scandal ca "sunt urata". Azi de exemplu când ne-am vazut m-a umilit de fata cu toți prietenii lui ("iar ai adus-o pe spalacita asta, ochi de broasca") (nu vezi ce cearcăne are) și fetele râdeau. Intr-adevăr fetele acelea erau la nivel mare spre deosebire de mine, sunt atât de frumoase, au un ten curat, un nas subtire (nu mare și carn ca mine) niste gene mari (fără sa se machieze). Eu dacă nu sunt machiata genele îmi acoperă ochii, sunt pleoștite in jos. Am mandibula patratoasa ceea ce îl face pe fratele iubitului meu sa spună ca arat ca un transexual. Eu mereu ma machiez ca dacă as iesi și nemachiata ar fi mai haos. Dar ma simt prost ca și cu machiaj tot ma insulta lumea și ma uit la fetele alea nici fond de ten nu au și îmi dau clasa. De fiecare data când ies undeva iubitul meu ma ascunde adică ma lasa cu o stație mai așa și se vede cu prietenii lui și după vine la mine. Când îl întreb ce are de ma lasa aici zice "știi cum e fratele meu". M-am saturat sa ma ascund doar pentru ca nu sunt plăcută fizic, as vrea sa se uite cineva și la interiorul meu.
Ce sa fac? Simt ca înnebunesc îmi vine sa intru in pământ de rusine.

Răspuns Câştigător
| Alleeeee2000 a răspuns:

Am citit tot. Daca iubitul tau este de acord si ii permite fratelui tau sa spune lucrurile alea, inseamna ca atat el cat si fracsu duc lipsa de educație si ar trebui sa ii elimini din viata ta fiindca relatia voastra nu are niciun viitor. Stiu ca poate nu o sa asculti sfatul unei necunoscute, dar iti spun din experienta. In primul rand daca iesiti asa in mai multi, nu este corect, o intalnire este o intalnire, n au ce cauta patachinele alea pe care le aduce fracsu si care rad ca proastele in târg. Eu in locul tau le-as intreba ce le lipseste. In al doilea rand, m-am uitat in poza ta de profil, esti foarte frumoasa, ai trasaturi frumoase, totul este in capul tau pentru ca idiotii carora le iei parerea in seama ti au implementat gandirea asta. Ai mai multa incredere in tine, respecta-te mai mult.

Acum sa ti spun din experienta mea, ca sa înțelegi de ce am spus ca ar trebui sa ai standarde mai inalte la baieti. Pana acum 2 ani umblam numai cu baieti din astia mai de cartier, care aveau găști si cacaturi, erau la licee proaste sau mediocre..si..cea mai mare greseala: nu ii luam de unde trebuia. UN BAIAT DESTEPT, CU CLASA, se găsește la liceu/facultate/biblioteca etc, IN NICIUN CAZ pe strada, in club, in anturaj pentru ca relatiile de genul nu țin sau nu sunt placute (decar in cazuri extreme, 1 la un milion, nu te baza pe asta). In felul asta nu aveam decat relatii de cateva saptamani/luni iar baietii aia voiau doar "alte chestii" daca intelegi, si pentru ca nu le ofeream, plecau injurandu-ma.

Apoi mi-am dat seama ca trebuie sa schimb ceva. Am cunoscut un baiat in liceu, era pe mate info, atentie si la vestimentație, in niciun caz nu era unul cu glezne goale, pantaloni in vine si scuipator de seminte. Ei si uite ca am ramas cu acel baiat, sunt cu el si acum si avem impreuna 1 an jumate si o relatie frumoasa, ne iubim "ca in prima zi" cum s ar spune. Si toate astea pentru ca am avut grija la tot, cand l-am cunoscut, am fost atenta la cum vorbeste, important: ce fel de prieteni/anturaj are, CUM VORBEȘTE, cum invata, TOTUL este important. In niciun caz nu iti lua unul care nu stie sa scrie, vorbeste cu "c**ie", etc. Daca nu te uiti la detalii si te bazezi cum se bazeaza toate proastele pe: "lasa ca nu conteaza notele, conteaza sufletul", atunci nu avea pretentii sa țina.

Din chestia asta am invatat ceva si m-am maturizat, am invatat ca detaliile sunt importante, si ca nu conteaza aspectul, conteaza sa aiba clasa, sa te respecte, sa te iubeasca, si tu pe el la fel. Mi-ar placea sa imi iei sfatul si experienta in considerare si sa ai grija❤nu te mai lasa batjocorita, ridica-ti standardele, poti mult mai mult. Daca vrei sa vorbim mai mult imi poti lasa ig

| AliceAnnnnna explică (pentru Alleeeee2000):

Offf. Câta dreptate ai! Dar faza e ca eu îmi iau teapa. Se dau sensibili acești băiețași și după își arată adevarata fata. Acum cine știe. Multa lume mi-a zis ca sunt urata și am fost victima bully ului, adică in poze poate ma văd mai bine dar in realitate...

| Alleeeee2000 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Lasa sensibilitatea si victimizarea lor de la inceput, ca stiu ce vor sa demonstreze, un baiat cu clasa este el insusi, nu se plange de foste, ATENTIE nu barfeste fostele, indiferent de ce a fost intre ei. Daca a facut asta, pa, pa, block si pe insta, block in realitate, ca 100% asa va face si cu tine dupa despartire. Si la faza cu aspectul tau, ok, sa zicem ca e cum spui tu si ca nu arati a fotomodel, stii ceva? Nici iubitul meu nu arata, dar a gasit pe cineva care il iubeste si pentru personalitatea si sufletul lui dulce eu il vad cel mai frumos baiat. Asa vei gasi si tu pe cineva...dar nu daca te agati de orice scursura d-asta miștocara. Nu-i nimic de capul lui, si chiar daca nu il cunosc pot spune asta lejer din ce ai povestit.

La faza cu bullying-ul, au facut-o pentru ca le-ai permishappy nu pentru ca nu arati cine stie cum. Ai vazut ca sunt unele urate saracele, vai de steaua lor, dar sunt populare si in centrul atentiei? Dc? Pt ca atitudinea conteaza. Daca ei te-au vazut din prima slaba, au profitat de asta. NU LE MAI PERMITEEE, da-le peste gura la figurat, si daca vrei si la propriu, cine sunt ei sa comenteze de tine, de modul cum te-a lasat Dumnezeu. Da-i in p**da mamei lor. De ce daca te vad slaba profita? Pt ca asa e lumea, lupi. Prind pe unul mai bun si mai "prost", ca sa de hraneasca cu energia lui si sa isi rezolve ei frustrarile pe baza faptului ca te fac pe tine sa te simti rau. Am patit-o eu, in 5-8 la mine a fost un bullying cum n-ai vazut, ma amenintau si cu bataia. Cine? Parasutele alea crescute in puf, pe banii lu tacsu, si cu arfe de regine in cap. Ghici ce? Si alea tot niste nimeni ale societatii. Asa ca schimba-ti atitudinea, nu incerca sa te schimbi pe tine ca om, sa arati altfel, atitudinea conteaza si modul cum tu le permiti sa iti vorbeasca. Ori le raspunzi cand e neaparat necesar, ori acorzi indiferenta pentru ca, desi nu or sa arate, aia ii frustreaza cel mai rau.

23 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ii spui direct: "Iubi, m-am saturat. Ori vii la intalnire singur, ori ramai acasa langa fratele tau!".
Punct.
Daca nu vine singur, ii dai papuci.
Vei gasi SIGUR un baiat care sa nu se uite la aspectul tau fizic, ci la sufletul tau.

| Legion7X a răspuns (pentru Bula):

Fără "iubi". happy

| Bula a răspuns (pentru Legion7X):

Pima data trebuie sa-l ia cu frumosul. happy

| Simpatic a răspuns:

Pai la interiorul tau se uita dar se pare ca nu cu ochii ci cu penisul, ca mereu isi da drumul care unul in tine
Nu vreau sa sune asa urat
Iubitul asta ai zis ca e arab, ce rahat cauta arabii la noi in tara zi-le sa stea linistiti ca sigur sunt luati in vizor de serei

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Primul lucru pe care trebuie sa-l faci e sa-i dai papucii iubitului tau. Te trateaza foarte urat. Daca ar fi tinut la tine cu adevarat, ti-ar fi luat apararea si ar fi fost mandru ca e cu tine. De ce sa iti pierzi timpul cu el cand poti fi cu altcineva? Nu are rost sa mai pierzi timpul langa el. Al doilea lucru pe care trebuie sa-l faci este sa nu te mai compari cu alte fete. Fiecare suntem unici. Ar fi fost misto sa aratam toti la fel, sa nu ne mai deosebim cu nimic? E o relatie toxica si grupul de prieteni este la fel de toxic daca cei de acolo rad la glumele despre aspectul fizic.

| Wr3nch a răspuns:

Sa ii spui ca ori vine la intalnire fara fratele lui, or nu va mai vedeti deloc. Ezy

| sabin89 a răspuns:

Ia-l odată pe frati-su mai la o parte şi atât să-i zici: Ce pofteşti, măi musiu?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te plangi, cu totii stim ca in Romania viata e de ****, e o tara plina de copii de bani gata, o tara de cu+rve si de prosti. In ziua de azi e la moda sa fi prost si ticalos.

AICI NU MAI E DE TRAIT.

| Yuoia a răspuns:

1. Spun si eu ca mai sus: daca tu esti cea din profil, esti frumoasa.
2. Te plangi de fratele iubitului. Dar din ce spui in partea a doua, eu cred ca la iubitul tau e problema. Mai ales ca nici nu-i spune fratelui sa se poarte civilizat. De ce te ascunde? Nu are de ce sa se rusineze cu tine. Mai bine renunta la el. Nu te merita.

| Legion7X a răspuns:

În vine să intri în pământ de rușine, pentru ce? Arăți destul de bine în profil și ești chiar frumoasă. Cred că ori ești prostuță ori n-ai găsit băiatul potrivit care să te susțină. Practic, sunt mulți care n-au avut niciodată o prietenă sau nu si-au găsit perechea și tu te plângi pentru niște proști?

Spune-i prietenului tău că ar fi cazul să te susțină, și să înceteze in a face pe plac altora, cerându-ți să-ti ascunzi prezența or găsește-ți altul care tânjeste după tine și este satisfăcut de prezența ta cu fiecare moment. Acum depinde și ce fel de băieți îți plac.

Success!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand fiecare om e special și frumos asa cum e el, încearcă sa vorbești cu iubitul tău sa va vedeți doar voi 2, explica-i ca te deranjează spusele fratelui lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai prea multe probleme nu doar una ..cautati un băiat mai liniștit astfel de băieți nu sunt de tine pare se că mereu te batjocoresc
Sau ești prea proasta că să înțelegi acest lucru?
De cate ori trebuie sa ți sa spună? Tu faci ce vrei tu dar iei doar decizii greșite și te mai și plângi
La tine nu e problema de fizic ci de psihic acolo trebuie sa schimbi cate ceva
Nu îți mai petrece timp cu oamenii care nu te accepta așa cum ești, evitai sau ești troll nu știu deja incepi să îți pierzi credibilitatea pe aici
Probabil nu ști să te aperi taci și înghiți și de aia se comportă așa cu tine oamenii când unu se ia de fizicul tau ia te și tu de a lui sau de caracterul lui
Eu cred că îți meriti soarta cred că ești genul care evita băieții mai timizi

| Goddessss a răspuns:

Dacă pui botul la ce spun ei, esti prostuță.
Daca el te accepta cum ești ft bine. Dacă nu, insemna ca el nu te merita si trebuie sa accepți situația sau sa il schimbi. Tu ești frumoasa in felul tău, si daca tu ești tipa din profil alea sunt invidioase.

| Mogiojojo a răspuns:

Tu esti ca mine (intr-un fel). Adica faci mult troll si cand ai o problema reala nimeni nu mai stie daca chiar ai o problema sau te plictisesti si n-ai ce face cu viata ta.
In orice caz ce faci tu cred ca se numeste exagerare ex: iubitul tau te impinge asa in gluma si tu vii aici si spui 'am avut o cearta monstru cu iubitul meu si erau acolo toti prietenii lui si el m-a impins de m-am lovit cu capul de ciment si mi-am spart capul si am chemat ambulanta si aia de la salvare n-au vrut sa ma ia si au ras de mine, acum sangerez aici in timp ce scriu pe tastatura'
lol laughing)
In orice caz este bine ca esti creativa, poate pe viitor o sa scrii o carte si o sa fie bestseller.

| Stropdeploaie a răspuns:

Daca esti fata din foto de profil!
Eu nu te vad deloc urata! Din contra esti frumoasa foc!

| Swetlly122 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Dar nu i se vede fata

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Swetlly122):

La mine se vede!

| viavo a răspuns:

Daca esti fata din poza, esti frumoasa foc si iubitul tau chiar merita un transexual, tu da-i papucii. Ce e al tau e pus e o parte.

| Swetlly122 a răspuns:

Pai vrei sa se uite cineva la interiorul tau și tu stai cu un bădăran care pare că se uită doar la fizic. Mai bine te ai călugări decât să stai cu un asemenea specimen. Deschide ochii mai fetițo și da i papucii. Cum crezi că se simt părinții tăi care te ai crescut daca ar știi că un bădăran de băiat isi bat așa joc de fata lor

| xilef123 a răspuns:

Schimba prietenul

| Hannah06 a răspuns:

De astfel de persoane sa te feresti...decat sa ai un astfel de iubit, doar ca sa ai, mai bine singura. daca e asa tare, sa-si ia una din fetele alea, de ce sta cu tine? Fa mereu alegeri care sa te avantajeze si sa iti creasca respectul de sine. Oameni de astia iti creaza doar complexe, cel mai dureros e ca se proclama iubitul tau. Iubitul tau e inca un imatur.
P.S. nu esti deloc urata, daca esti fata din poza.