| AnDreEa2020 a întrebat:

Buna
Imi place de un baiat din clasa la mine,i-am spus pe facebook ca imi place de el, dar nu a spus nimic
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Muffinss a răspuns:

Era mai bine să îi spui în față, astfel nu te-ar fi putut "fenta" și aflai adevărul de la început. Poate și el simte la fel și îi e frică să recunoască, sau opusul, nu știe cum să îți spună că nu are aceleași sentimente. E bine să discuți asta față în față.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De preferat sa ii spui in fata. Poate se mai gandeste.Sau nu este singur.Are pe cineva.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nimic,nu faci nimic.
Să nu te minți singură cu scuze gen "Nu a citit mesajul".L-a citit, mai mult ca sigur l-a citit.
Dacă nu dă niciun semn de viață înseamnă că ar fi cazul să renunți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-i mai spui din nou pe Facebook că-l placi. Şi dacă tot nu-ţi spune nimic înapoi, mai zi-i o dată, tot pe Facebook. Că e a nu ştiu câta întrebare din ultimele luni pe care o citesc şi zice " Îmi place de X, i-am spus asta pe Facebook ". Să am o colegă de clasă, sau o cunoştinţă care să mă placă şi să-mi spună asta prin intermediul unei reţele de socializare online, cred că mi-aş lua tastatura şi aş merge să i-o rup de cap.

Ignoră răspunsul meu, care probabil oricum va fi şters de moderatori pentru irelevanţă şi "agresivitate verbală".

| Saskesai a răspuns:

Nu te panica, poate a vazut mesajul si este emotionat, poate ii place de tine si nu stie ce sa faca, poate e timid. Si cel mai posibil lucru e ca acum ar putea sa te ignore pentru ca acum stie ca il placi si el pe tine. Mai spune-i odata, dar in fata vezi reactia lui.

| SteffiBaa a răspuns:

Ai cateva solutii:
1. Poate nu ti-a vazut mesajul
2. Poate are o prietena
3.Este timid
4.Mai bine ii spui in fata
5.Intra cu el in vorba nu ii spune direct
6.Da-i like la poza commuri
7. Daca ai prietene care il cunosc tile sa ii spuna
8. Poate nu stie ca esti cu el in scoala
Funda? :*

| AnDreEa2020 explică (pentru SteffiBaa):

Nu e timid
A vazut mesajul