| Madarinca a întrebat:

Buna)
Imi place de un baiat prima data cind l-am vazut de atunci imi place de el nu am stiut ca e cu mine in scoala si pe urma am inceput sa vorbesc cu el pe un site de socializare de la inceput totul normal.
Cind ma vede imi trage multa atentie chiar se face rosu pe fata.
Daca sincer chiar e rusinos.2-3 zile la rind chiar si ne salutam peurma nuu.Cum credeti ma place?
Si ce ar trebuie sa fac? Sa-i zic salut cind il vad prin scoala?
Parca imi da semn ca sa-i zic privet sau ceva de genu.
Ajutati-ma va rog dau Funda

Răspuns Câştigător
| allexandrateg a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa faci tu primul pas.Sa vorbesti cu el sa il saluti pana se obisnuieste sa fie in largul lui si apoi totul decurge de la sine.Incearca sa nul intimidezi, sa fii prietenoasa!

| Madarinca explică (pentru allexandrateg):

Mersi,mult ...deacum am hotarit ce voi face.

4 răspunsuri:
| evysor2003 a răspuns:

Deci. parerea mea ar fi sa fi cat de cat indrazneata si sa te duci la el si gen sa il saluti daca il vezi si chestii de genul asta. Cu timpul daca tot mai vorbiti, glumiti si va simtiti bine cand stati impreuna o sa deveniti cei mai buni prieteni... si la un moment dat el o sa zica daca te place sau invers. Daca zici ca e rusinos atunci ar fi bine ca sa faci tu primul pas. Sper ca te-am ajutat. Succes in continuare!

| Madarinca explică (pentru evysor2003):

Mersi mult chiar mi-ai fost de folos.Dar ce sa fac daca il vad luni la scoala sa-i zic eu prima salut?
daca nu-mi raspunde ce fac?

| Munteanu_Ioana_1997 a răspuns:

Saluta-l si daca vezi ca se inroseste iar rolling on the floor
vorbeste cu el despre asta, spune-i ca il placi si gata...si mi-e mi-a placut de-un baiat din liceu cu mine si am facut la fel...i-am zis in fata ca il plac si gata. funda?