| JustMeeLebee a întrebat:

Imi place de un baiat... si nu sunt sigura de ce simte si el. adica, intr-o zi a venit la mine acasa si ma cicalit si atunci m-a sarutat si a fost totul asa de 'perfect', dar dupa, cateva zile nu a vorbit cu mine ca mai inainte. Sa nu uit ca ne intelegem foarte bine asta pe net. Cand suntem cu cineva este foarte distras de toata lumea, nu mai vorbeste cu mine, numa asa. "din greseala " si cand suntem singuri se comporta asa de frumos. Ma intreb oare ma place sau doar vrea sa isi bata joc de mine? Eu as vrea sa ma bage mai mult in seama cand suntem cu cineva si de multe ori il prind ca se uita la mine si isi schimba brusc privirea. Este un baiat mai distras, mi-ar placea sa pot sa ii spun sau sa pot sa il intreb daca ma place. Dar mi-e frica de raspunsul lui. Ce ar trebui sa fac? big grin

3 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Nimeni nu te poate obliga sa cunosti pe altcineva sau sa saruti alt baiat., chiar daca este nu prietenul tau, inteleg ca mai mult virtual. Daca nu te baga in seama si in realitate, nu doar pe net, inseamna ca nu te iubeste cu adevarat.

| dorin1990 a răspuns:

Asa sunt baietii cand sunt in preajma amicilor simt nevoia sa vorbeasca mai mult cu ei chiar daca si iubita e langa ei, simt ca baieti i vor dezaprecia daca sta doar cu iubita lui.iar legat de partea a 2a incearca sa nu-ti mai fie teama de raspunsul lui intreaba-l pe facebook daca esti timida dar merita sa stii adevarul, nu rata ocaizahappysucces

| JustMeeLebee explică (pentru dorin1990):

Pai eu nu sunt iubita lui, si chiar m-a pus sa promit ca nu ma voi saruta cu nimeni pana cand fac 16 ani in afara de el. Chiar mi-e frica de ce mi-ar putea raspunde sau ca s-ar putea departa de nime...