| Daiana90 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat, coleg cu mine.Eu tot imi fac iluzii si mor dupa el.La cel mai mic gest am impresia ca ma place.Cred ca stie ca il plac deoarece prietena lui(care este ca o sora, nimic mai mult) il tot intreaba de mine etc. Ea imi spune sa nu imi mai fac iluzii ca el asa face cu toate fetele, ca asa face el...(adica ma ia in brate, face glume...) acum nu poate veni la ziua mea ca este la sat. El i-a spus ei ca ar fi vrut sa vina da nu are cum (si pentru mine si faptul ca a spus ca "ar fi vrut" mi-a dat sperante.Eu mor dupa el, acum ca nici la ziua mea nu vine va fi un dezastru.Nici nu imi pot da seama daca ma place sau nu. Ce sa fac? Mie chiar imi place foarte multsad

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa iti spun ceva...si prietenul meu inainte sa fiu cu el era genul de baiat care glumea si se baga in seama cu toate fetele, le lua in brate, le pupa pe obraz, etc.Asa facea si cu mine si eu muream de dragul lui, a vrut sa fie cu mine dar am refuzat ca stiam ce poama ehee hee. Dar uite ca am acceptat intr-un final si sunt cu el de 1 an si ceva, desi am mai fost despartiti acum ne intelegem superhappy. Si eu credeam ca doar glumeste cu mine si nu vrea nimic serios fiindca asa facea cu toate, doar ca cu mine era ceva mai special(cred)happy. Bine, ceea ce vreau eu sa spun e ca daca glumeste cu altele nu inseamna ca nu ar putea sa te placa, se poate si el indragosti.Adica sunt multe alte gesturi care l-ar putea da de gol ca te place.Adica daca te priveste intens, daca se baga mereu cu tine in seama, daca iti zambeste si se citeste in ochii lui dragostea, daca ii esti draga.Eu zic sa te comporti normal, sa nu te arati ca il placi prea mult, cel putin nu inca, asteapta sa vezi ce comportament are cu tine si fa putin diferenta intre cum e cu tine si cum e cu alte fete cand se baga in seama, ca se poate da de gol simplu, trebuie doar sa ii observi tu gesturile si vorbele,winking.

| HBK a răspuns:

Chiar nu se merita sa-ti compromiti ziua pentru ca el nu isi face aparitia.Stai linistita, ca vor mai fii ocazii sa va intalniti.Nu-ti pierde speranta si fii increzatoare.Cu timpul, o rezolvi si pe asta, numai sa nu grabesti lucrurile.