| croissant a întrebat:

Intrebarea este pentru cei care fumeaza. De ce fumati?

Răspuns Câştigător
| byeddy a răspuns:

Banuiesc ca scopul principal celor care au 13-14 ani si fumeaza e de a parea mai tari, mai smecheri, mai maturi...dar, cand ajung maturi isi dau seama ca au fost fraieri ca au facut lucrul asta si incearca sa se lasa dar 99, 9% nu reusesc. Fumatul nu linisteste, nicotina provoaca dependenta si din cauza asta cautam scuze(ma relaxeaza, ma linisteste, ma simt mai bine) pentru a nu ne lasa.Bafta(is nefumator dar mi-am zis parerea)

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din prostie si regret clipa cand am pus prima data tigara in gura

| Ciprian a răspuns:

Unii din placere - desi nu vad de ce iti poate place asa ceva - iar altii pentru a se da smecheri, pentru ca asa e "la moda"

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Eu nu fumez dar daca as fi fumat as fuma din cauza problemelor, pentru a ma da mare sa zic asa, din cauza anturajului si a "prietenilor".

| M25M a răspuns:

Am inceput fiindca am fost idiot si acum, obisnuinta.

| C0nstantin a răspuns (pentru M25M):

Te poti lasa. Eu m-am lasat dupa ce am fumat 10 ani... m-am apucat din prostie ca doar asa era moda pe vremea aia... si deja de aproape 1 an jumate nu am mai pus tigara in gura. Totul tine de vointa omului si de dorinta de a te lasa restul de tratamente/plasturi/tigari electronice sunt cancan!

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cand esti nervos te mai calmezi si o tigara merge intotdeauna bine cand esti baut sau la o cafea.

| IncorrectUsername a răspuns:

Pentru ca ei zic ca prin fumat te descarci, te linistesti dar de fapt nu este asa, iti distruge plamanii.

| Riderx1 a răspuns:

Fac asta sa se dea smecheri, sa strice bani degeaba, dupa un timp le intra in obisnuinta, si asta ii, vor sa se lase, reusesc maxim 2-3 luni, apoi se apuca din nou, pentru ca nu mai pot fara

| miror a răspuns:

Pentru ca asa a fost atunci,, si asa e si acum,, nu ai taria de afi diferit de cei care cica iti sunt prieteni si te apuci de fumat intr-un grup si trec anii,, la mine 20 ani si tot fumezi,, ajunge la un moment o necesitate,,, si ma refer acum doar la mine, nu esti puternic cand trebuie si tragi dupa anii multe din cauza slabiciuniii din acel moment,,