| petitdreamer a întrebat:

De ce fumeaza lumea? voi de ce fumati? daca fumati de ce? si daca nu fumati, de ce nu fumati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

Unii fumeaza sa uite de griji, cica am auzit k ii mai calmeaza si ii face sa uite de tot, altii fumeaza din cauza anturajului adica daca vede k acel baiat e smecher incepe sa fumeze sa se dea pe langa el(am eu o prietena asasad) dar in realitate ei nusi da seama k singurul lucru carel face e sa taie si sa tot taie zilele din viata lor, si mai ales sa arda banisad
eu nu fumez pentru ca sunt destul de responsabila, adica stiu ce trebuie sa fac in viata si am destul de clar k daca fumez nu ajung nicaieri, nu am fumat niciodata(nici macat sa trag un fum din curiozitate) si nici nu vreau

18 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu fumez pentru ca mi se pare o mare prostie acest lucru.happy

| cristi a răspuns:

Cred ca multi s-au apucat in adolescenta sau chiar mai devreme din teribilism, si continua sa fumeze fie ca le creeaza o stare mai buna, chiar le place sau si-au format un obicei din asta care se incadreaza bine in tabieturile sale. Nu fumez si consider fumatul un viciu inutil care iti distruge sanatatea in timp.

| deniiiii234 a răspuns (pentru cristi):

Ai dreptate

| claudya a răspuns:

Nu fumez pentru ca nu-i vad rostul nu-mi place sa suflu in vant banii care sunt si asa destul de putini... si sa nu mai vb de sanatate...

| Cryss a răspuns:

Eu nu fumez pentru ca nu vreau sa imi distrug organimul happy, mai ales plamanii.
Prietenul meu e cam dependent si motivul pentru care fumeaza e ca se relaxeaza, deja dupa primul fum a devenit o obisnuinta. Daca nu fumeaza tigara cand ii trebuie devine irascibil tongue.

| ellai a răspuns:

Mi se pare ca fumatul nu iti aduce nici un avantaj, dimpotriva. daca as putea as incerca sa conving pe toata lumea sa se lase de fumat pentru ca ne afecteaza si pe noi cei care nu fumam.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca intrebi cum si de ce m-am apucat de fumat, raspunsul e dur: de prost. Teribilismul specific adolescentei. De-atunci au trecut vreo 30 de ani, in care am incercat de cateva ori sa renunt. Nu am reusit, poate pentru ca nu mi-am dorit suficient. Este un viciu, devenit drog, la care nu stiu daca am sa renunt vreodata. Din pacate.

| tukhey23 a răspuns:

Nu fumez, ca sunt mai destepthee hee

| marria a răspuns:

Nu stiu dc fumez... cert e k in perioadele de stres simt nevoia sa fac asta. apoi ma las luni intregi. Iar vine o perioada plina de proiecte si examene, iar ma apuc de fumatbig grin

| irynna a răspuns:

Fumeaza pentru ca vor, asa s-au obisnuit si nu vor sa renunte la acest obicei, chiar daca este un obicei rau, eu nu fumez pentru ca nu imi place si iti afecteaza si sanatatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru a-și pune plămânii în pioneze.
Eu nu fumez pentru că nu mă atrage.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fumez pentru ca sunt cam mic pentru asta dar nu voi fuma fiindca am astm bronsic, fumatul dauneaza plamanilor si orice om destept nu isi omoara plamanii singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi spun ca cere "plaminul". La o privire mai atenta vedem ca nicotina ajunge in singe si cum domnia sa alimenteaza si creierul printre altele si cum acesta controleaza toate functiile din organism iti poti da seama si tu ca nu plaminul cere sau organismul. Ezact ca in cazul drogurilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu fumez pentru ca nu suport mirosul. Nu suport respiratia urat mirositoare a fumatorilor, dintii ingalbeniti, degetele murdare, hainele imbacsite de mirosul greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le place, eu nu fumez, sa creada alti ca cine sunt ei, pentru ca nu e sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumez. si caut tig din ce in ce mai tari ca sa ametesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@tukhey23
tipule esti destept? am vazut multi mai destepti si toti fumeaza nu e de lauda nu e de ras nu e de plans doar ca nu te po-ti lasa repede daca vrei te lasi daca nu vrei nu te lasi asta e totul dependenta cum sunt alti de droguri asa este dependenta de tigari eu fumez Winston / 1 packet pe zi

| Alexandru_George_2002 a răspuns:

Fara sens intrebare, poti sa iti dai seama si daca esti un copil de 5 ani.