| notefree a întrebat:

Buna la scoala am niste colegi smecheri,prosti etc problema e ca se iau de toata lumea din orice motiv si degeaba ii spunem la diriginte ca nu se rezolva nmk, oare roata se va intoarce la ei

Răspuns Câştigător
| ElJoKeR a răspuns:

Roata se va intoarce, poate nu in scoala dar iti garantez 100% ca pe viitor tu vei rade de ei cand vei sta la birou si ei pe santier sau in puscarie

11 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se iau de tine de ce nu-i bati?

| Iunix a răspuns:

Mda... din păcate astfel de „specimene inevoluate „ se găsesc peste tot.Cât despre diriginte. de aia nu mai poate el că se i-au ăia de voi. Unițivă toți contra lor laughing ( sunt sigur 99 % că nu se v-a întâmpla asta ) Cât despre întrebarea ta cu toate că nu ai pus-o laughing, din păcate roata nu se v-a întoarce la ei...

| Iunix a răspuns:

Treaba cu ignoratu... deși poate este cea mai bună nu prea merge îți spun din propria experiență, chiar dacă îi ignori ei tot vor face mișto de tine, poate să te lase în pace, să se plictisească de tine peste un timp, lung... iar dacă le dai atenție vor face mai rău, deci cel mai bine e să fi norocos și să nu treci prin așa ceva crying

| notefree explică:

Redrose1 degeaba, sunt uniti te iei de unu vin toti si mai si cheama pe cineva.

| jrockfreak a răspuns:

Cum s-a mai spus, poți merge la direcțiune, părinți, allți profesori, însă oricare dintre aceste variante le-ai alege, cel mai bine ar fi să ai o mână de oameni în spate că unde-s mulți, puterea creștewinking n-are cum să vă ignore toată școala dacă mai mulți vă tot plângeți de ei. Și dacă tot nu se întâmplă nimic, filmează-i și plânge-te la pro tv că nimeni nu face nimic laughing asta dacă chiar vrei să scapi de ei. În rest, cel mai înțelept ar fi să îi ignori, deși ar fi frumos dacă ai mai lua apărarea celor ghinioniști care vezi că nu se descurcă, dar acum a depinde de cât de erou te simți. Dumnezeu e sus și vede și crede-mă că se vor arde și ei rău de tot într-o zi.

| TheDarkDragon a răspuns:

Se poate intoarce. Poti de exemplu sa ii bati tu, sau daca nu sa iti chemi prieteni si sa ii batei, de preferat dupa ore.Dar cu chestia asta se poate continua conflictul si ei s-ar putea sa se ia de tine cand te prind singur si nu o sa iti fie bine.Cel mai bine e sa ii ignori, iti zic din experienta, nu e usor, dar poate fi mai sanatos pentru tine.Si asa cum a zis cineva mai jos, ei sunt niste ''specimene inevoluate'' si impaca-te cu ideea asta.Fi mai inteligent si lasa-i in pace. Daca nu mai rezisti poti sa te iei de ei sau sa chemi un parinte sau chiar politia.Dar o mai zic o data, daca ei sunt multi si puternici, cu forta nu vei rezolva prea multe.Peste un timp sigur iti vor face rau.

| Dayiii96 a răspuns:

Dumnezeu nu doarme.asta sa ti minte, fie roata si pătrată ti se întoarce ea odata..eu zic sa ii ignori, iar daca dirigintele nu face nimic roaga un părinte sa apeleze la directiune, te asigur ca lucrurile se vor rezolva.

| InF3CT a răspuns:

Fie roata si patrata tot se-ntoarce ea odata. Tine minte la baiatu!

| RedRose1 a răspuns:

Am trecut prin acelasi lucru si te pot ajuta, ei se iau de tine si ceelalti pentru ca se cred mult mai presus ca voi si cred ca pot sa fsca asta incontinuu pentru ca voi nu o sa luati masuri. daca se isu de tine raspundele cu aceeas moneda ( e adevarat ca nu e bine sa iti pui mintea cu prosti dar daca nu faci ssts nu o sa incetese, stiu din proprie experienta) trebuie sa le arati ca poti lua si tu atitudine. daca voi nu faceti nimic nimeni nu o sa faca sad. pot sa iti mai dau sfsturi in privat daca vrei

| Fieraru_Marius_1981 a răspuns:

Sa fii sigura asa se intampla