| help a întrebat:

BUNA LA TOTI! Am si eu o intrebare la voi. Ce dumnezeu sa mai fac in timpul liber ca ma plictisesc de mor! Sport fac, merg cu prietenul la pescuit, invat html, joc jocuri, citesc carti, ies in oras, mergem la padure, dar... am facut lucrurile astea de 10000 ori si m-am plictisit!sad Voi ce mai faceti ca sa nu va plictisiti?!

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mergi la furat fructe si vinde-le in piata, hai ca n-ai curaj? Nu, nu mai bine preda-te politiei si spune ca ai omorat un om, ei! Misto, nu?!

mariana
| mariana a răspuns:

Incearca si tu sa stai mai mult pe TPU si ajuta-i pe altii care au probleme, dand raspunsuri la intrebarile lor. Hai ca la a face ceva folositor si pentru altii nu te-ai gandit, asa-i? Incearca sa fii util familiei tale, mai ia din sarcinile pe care parintii tai le au si rezolva-le, vei vedea ca gestul tau va fi apreciat si ca, veti avea o viata de familie mai linistita si de ce nu veti fi si mai fericiti, unii in prezenta altora.
Fa lucruri pe care nu le-ai prea realizat cand erai la scoala (pentru ca sunt sigura ca acum te afli in vacanta), pentru ca nu ai avut timp si incearca sa te si instruiesti in timpul liber, nu numai sa te distrezi. In felul acesta te pregatesti si pentru viata si nu vei mai fi asa de surprins/a atunci cand vei trai pe propriile tale picioare (adica atunci cand vei fi independent / a).
Vei vedea ca daca iti pui mintea la contributie vei gasi ca timpul nu trebui chiar irosit chiar daca ai suficient, pentru ca esti in vacanta, pentru ca timpul fiind ireversibil cu el nu te vei mai inatlnii (cu timpul ce a trecut) si vei constata ca esti mai sarac/a, decat ai fi putut fi daca timpul ti-l grijeai cu mai multa atentie.
Eu iti doresc o vacanta frumoasa in continuare si sa ajungi sa nu te mai plictisesti niciodata in viata ta, pentru ca este greu sa stii ca esti inutil si ca de tine nu are nevoie nimeni. Sa cresti mare si sa fii fericit/a. Intrucat intrebarea aceasta a fost postata de trei ori, sper ca Administratia TPU, va sterge celelalte doua postari anterioare.

| Encore a răspuns:

Da o spargere intr-o banca si atunci nu o sa te mai plictisesti pana ajungi la "parnaie" laughing
Nu ma sunt sute de lucruri pe care le-ai putea face, spre exemplu mergi in cluburi, iesi la o bere cu baietii sau cu fetele la un suc / pizza sau ce le plac fetelelor thinking

| iiirrriiisss a răspuns:

Dorm! Asa trece timpul mai repede. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare o idee stralucita happy! nu iti strica ci ba chiar te ajutawinking c ar fi sa te apuci de DANS tongue dansuri de strada(street dance) sau c-walk... sau break-dance smug!