| Andreea_Alina_Andreias_1999 a întrebat:

Ma numesc Andreea si am 13 ani, sunt o copila.Ma pricep foarte bine sa cant.Am fost pe la concursuri, dar vreau ceva mai mult. Vreau ca lumea sa ma cunoasca.Ma puteti ajuta cu ceva please?

2 răspunsuri:
| seby19 a răspuns:

O participare la emisiunile amintite mai sus e aproape egala cu zero. Trebuie sa treci de alte preselectii inainte sa ajungi in fata juratilor. Nu zic ca nu ai putea sa participi dar nu va fi usor. Pentru inceput ar trebui sa iei lectii de canto eventual sa inveti si un instrument(optional). Daca tu consideri ca nu ai nevoie si esti foarte buna ai putea sa te inregistrezi din fata PC-ului cantand. Ca si tipul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=vW1YmXMvxn0
Totusi incearca sa iei lectii de la un profesor de canto. Va sti sa te indrume, iti va explica unde te situezi, care iti sunt limitele, intelegi tu.

Răspuns utilizator avertizat