| roxyana03 a întrebat:

Buna
Ma numesc Vioricahappy si am 17 ani... jumate iar el 20
Am si eu o roblema cine ma ajuta dau like sa stitilove struck.
a inceput asa, am cunoscut un baiat cand stateam cu altu de 2-3 luni,dar pe cel care am stat cu el (andrei) nu l-am iubit absolut deloc,dar el pe mine da, mi-a zis ca "viorica daca iti va place oricine altcineva zi-mi,nu va conta,ne vom desparti,stiu ca nu ma vei iubi niciodata) zis si facut peste ceva timp, ei a aparrut acel baiat (Robert), mam inteles bine cu el, apoi ne-am intalnit, ne-am sarutat etc:d
Rober a zis :"Viorica eu accept sa fiu al 2 pana te desparti de el stiu ca iti este greu"
ei el nu a suportat mult 4-5 zile si mam desparrtit de Andrei pentru ca Robert mi-a zis ca nu poate sa stea asa cu mine, ca vrea sa ma tina de mana etc, etcsad sa iese cu mine la suc nu sa se ascunda, eu incepusem sa tin enorm la robert asa ca mam desp de Andrei...
Am stat cu Robert vreo 2 luni il iubeam enorm:d...dar el nu stiu ce a aflat despre mine si si-a crezut prietenisad a zis ca e adv ce zic ei ca ii cunoaste de mic etc, etc ca intre baieti...ne-am desp 2 saptamana,apoi eu l-am sunat sa vb ceva cu sora lui si am vorbit ceva cu el si nu stiu cum dar pur si simplu ne-am inpacat ei dar ne-am inpacat si el a zis asa
"Viorica iti multumesc ca mai lasat sa ma gandesc,sunt prosst ca mam loat dupa alti,stiu c nu e acv,mi-am dat seama ca ma iubesti,vreau sa ne inpacam (eram cea mai fericta),dar a zis ca sa ne ascundem sa nu ne mai vada nimeni pentru ca apoi lumea iar incepe sa vorbeasa si iar ne certam si etcsad dar mi-e greu nici el nu a acceptat la mine asta, dar accept macar un timp,re dreptate toata lumea se baga,fostele lui prietene,fosti mei prieteni,amici,etcsad dar el inainte imi zicea (iubitta,zana,viorica,iubire,te iubesc, etc) acum da mai zice cate o data (zana, iubita,) dar te iubesc nu mi-a zis deloc si ne-am inpacat de vreo 2 saptamanisad
Ce sa fac ce sa-i zicsad?
Eu sunt cam timida si nu stiu cum sa reactionez
app(virgina nu mai sunt,mam si culcat cu el)
m-am gandit sa-i trimit un mesaj,eu i-am cumparat ceva sa il dau luni si vroiam sa scriu si un bilet acolo,dar sa fie cel mai romantic,frumos (stiu ca conteaza mult pentru el dulcegariile), dar eu nu stiu e sa-i scriusad ma ajutati voi?
Imi dati niste sfaturi inainte si apoi ma ajutati cu un bilet?
Faceti voi un bilet in locul meu, iar mi-e daca imi place il voi scrie (stiu ca trebuie facut de mine, dar nu stiu ce sa sciu si oricum il iubesc mult)
Hai faceti voi un bilet va rog frumos.
CEl mai frumos bilet raspunslove struck..primeste Funda+Vootlove struck

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca se poarta mai rece cu tine, poate fi din mai multe motive:
1. a intervenit monotonia
2. are o perioada mai nasoala
3-ul nu e determinat numai de asta dar e unul dintre simptome : e posibil sa se fi atasat de altcineva.
Tu trebuie sa astepti, sa vezi cum se va purta de acum cu tine, eventual sa-l intrebi ce se intampla.
Acum, cu biletul, ai putea cauta ceva dragut pe internet, si sa-l alegi pe cel care-l admiri mai mult
http://felicitari.ele.ro/viewmessage?cid=74&mid=3527&page=2
Succes!

| LaRiiuU a răspuns:

Draga Viorica, baiatul ala nu merita nimic doar pentru faptul ca a crezut mai mult in cuvantul la prietenii lui decat in cuvantul tau. Deci e clar ca nu te iubeste, sau cel putin nu asa de mult cum il iubesti tu. El ar trebui sa-ti faca cadouri tie, nu tu lui. Nu mai fii asa naiva ca o sa-si bata joc de tinesad. Si faptul ca ti-a zis sa stati pe ascuns, tu o vezi normal? Parca spunea ca vrea sa te tina de mana in public, bla, bla, bla. Acum nu mai vrea? E ceva ciudat la mijloc, pentru ca chiar de se afla ca sunteti amandoi si lumea o sa barfeasca, ce daca? Daca te iubeste n-o sa creada si n-o sa sa-si mai asculte prietenii aia falsi. Iar despre faptul ca se baga fostii vostri mi se pare o prostie. Asta inseamna ca inca pastrati legatura cu fostii/fostele iubiti/iubite? Si daca chiar va iubiti n-o sa ascultati gurile lumii. Deci tu ia si vorbeste cu el si spune-i ca tu nu vrei o relatie ascunsa si daca chiar te iubeste o sa te creada pe tine si nu pe ceilaltihappy. MULTA BAFTA

| roxyana03 explică (pentru LaRiiuU):

Nu mi-se pare nici mie bine sa stam pe ascuns, dar un timp pana ne revenim cred ca e mai bine asa, eu l-am intrebat dc se poarta asa, si a zis ca sa il las un tiimp, si apoi va fi totul bine...:-