| Amnevoiedeajutorulvostruuu a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva?
La varsta de 13 ani si 8 luni mi-a venit ciclul.Prima data mi-a venit pe data de 21 ianuarie si a durat trei zile.A doua oara mi-a venit pe data de 22 aprilie si a durat 6 zile.A treia oara mi-a venit pe data de23 mai si a durat 6 zile.A patra oara mi-a venit pe data de 15 iulie si a durat 8 zile.A cincia oara mi-a venit pe data de 18 august si nu stiu cat va dura. Vreau sa stiu,dupa parerea vostra, cat va dura acest ciclu mnstrul.Stiu ca nu sunteti"cineva"ca sa stiti, dar asa... dupa parerea voastra.As fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta si pe mine.Cine ma ajuta primeste funda.happy

4 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Pai dureaza ma mult pana se regleaza, e si normal, am ciclu de 3 ani si inca nuii= reglat complet, am fost la doctor mi s-a spus ca sunt normale aceste dereglari si ca depinde de fiecare organism pana se regleaza.La tine accum e a 3a zi s-ar putea sa se opreasca maine sau sa tina mai multe zile, pe mine cel mai mult m-a tinut 9 zile {credeam ca innebunesc ca avem niste dureri groaznice}.

| baf a răspuns:

Nu pot sa te ajut foarte mult decat sa iti zic ca va dura intre 3 si 7 zile pentru ca se regleaza la 1 an.deci nu stiu ce sa iti zic acum ...eu mi-am dat asa cu parerea pentru ca deja e ziua a 3 si sa zicem ca te-ar putea tine maxim o saptamana...pe mine uneori ma tine si o saptamana si ceva

| Amnevoiedeajutorulvostruuu explică (pentru baf):

Asa si pe mine.cati ani ai? povesteste-mi si mie lunile in care ti-a venit, varsta, totul...si primesti fundita...:p

| baf a răspuns (pentru Amnevoiedeajutorulvostruuu):

Pai.mie mi-a venit acum aproximativ 8 luni pentru prima data. apoi mi-a mai venit inca o data si a durat cam 1 saptamana si ceva. apoi mi-a venit in timpul scolii odata si a durat o saptamana. si de atunci nu mi-a mai venit pana acum o luna cand a durat 1 saptamana si 2 zile...si vineri mi-a venit din nou si nu mi-a trecut pana azi.cand zic o luna e aproximativ ca nu era chiar o luna uneori mai depasea.dar acum mi-a venit ok. dupa cum observi la mine au fost intarzieri foarte mari.deci nnu ai de ce sa te sperii.mama era speriata in perioada aia.dar, stai linistita, nu suntem singurele.mai am prietene in situatia asta,si intr-adevar depinde de la un organism la altul,unei foste colege nu i s-a reglat nici dupa un an deci nu stiu ce sa zic, la mine a fost o situatie total aiurita, dar sper sa se regleze. mine nu imi convine ca pana imi vine imi ies cosuri si este destul de nasol, mai ales ca eu nu am avut probleme sa ma doara burta si asa, dar zilele trecute, mai eact sambata.m-a durut de imi venea sa mor. apropo am 15 ani.