| lencikk a întrebat:

Buna mai am o mica intrebare despre herpes...ieri cand mea aparut mi-am pus repede plasturele cum v-am spus si am vazut ca brigeala a spus ceva de aciclovir...eu mi-am cumparat aseara tarziu si acum mam dat...adevarul e ca mi-au aparut acele vezicule...ma mai ajuta aciclovir sa ma dau in continuare? herpesul e micut pot sa spun ca am noroc... dar pana la urma pana maine sau macar pana marti imi dispar veziculele daca ma dau in continuare cu aciclovr?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te ajuta, dar foarte putin. Da-te totusi.

5 răspunsuri:
| rozalia25 a răspuns:

Eu folosesc galbenele in spirt (tinctura de galbenle) sau bitter suedez(pun pe vata si o tin acolo). Practic cicatrizeaza herpesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este decat de la alimente poti bea ceaiuri multe si in 4-5 zile dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dai cu Aciclovir de 4-6 ori pe zi prin masarea locului bolnav până la intrarea în piele a cremei.
Până marți se va retrage și umflătura, dar veziculele.
Sănătate.
Pa, pa.

| piscot a răspuns:

Poti incerca si pastilele Aciclovir, sunt ok te ajuta sa treci mai usor peste, adica nu mai ai mancarimi si usturimi, etc... Oricum e bine sa le iei chiar daca nu ai aceste simptome pentru ca e bine sa ajutam organismul si din interior. Daca te hotarasti sa le iei mentine tratamentul 7 zile chiar daca problema a dosparut in 3 de exemplu pentru ca poate recidiva.winking

| sorin_1469 a răspuns:

Cum pot pune si eu o intrebare?