| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Maine am intalnire cu o fata si nu stiu ce sa fac, cum sa procedez, mentionez faptul ca eu am 17 ani, iar ea 15. Cum ar trebui sa decurga? Ar trebui sa o astept in fata blocului vin cu ea in oras? Ar trebui sa ne vedem direct in local? Sau ar trebui sa ne intalnim undeva la mijloc. De asemenea, despre ce sa vorbim? La final, o insotesc pana acasa? O sarut sau nu, daca da, cum stiu cand e momentul?
Va rog ajutati-ma ca nu sunt experimentat cu relatiile. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Francescax5 a răspuns:

Buna. Preferabil sa va vedeti la local, deoarece poate se va simti incomod sa iti spuna unde locuieste, discutia va decurge de la sine, poti pune intrebari despre ce ii place sa faca, ce planuri are. totul va veni de la sine, poti sa o conduci pana la bloc daca e de acord si ii face placere. In privinta sarutului, observa si tu daca te place, daca o iei de mana si nu-si trage mana, lucruri de genul.

Cu drag,

Francesca

| Derude a răspuns (pentru Francescax5):

Pai stiu unde sta si cred ca ma place ca ea mi-a dat add pe Facebook si am inceput sa vorbim si imi trimite poze cu ea, emoticoane cu inimoare, chestii de genu, intelegi?

| Francescax5 a răspuns (pentru Derude):

Am inteles, atunci discutati si cadeti de acord unde sa va vedeti, la bloc sau la local. Asa e cel mai bine

| AlinaMelisa a răspuns:

Deci, in primul rand incearca sa te calmezi putin, nu trebuie sa fi asa agitat. Da ar fi dragut sa o insotesti de la ea de acasa, sa o conduci pana in locul in care aveti intalnirea,( asta arata ca totusi esti interesat de persoana ei plus de asta petreceti si mai mult timp impreuna inainte ca intalnirea sa inceapa de fapt si o sa te acomodezi mai bine ) in legatura cu subiectele, hmm..aici poti sa gasesti o sumedenie, despre ea /despre viata ei /ce ii place sa faca etc. Dar nu o lasa numai pe ea sa vorbeasca incearca sa vi si tu in completare ei ( daca ai si tu anumite opinii sau daca ai patit si tu ceva ce ea povesteste ..intelegi tu ) poti sa faci glume, unele care sa le poata intelege si care sa fie placute, nu sari calul! Poti sa ii faci 1 sau 2 complimente.dar nu exagera!
Iar la sfarsitul intalnirii.o poti conduce spre casa si mai puteti discuta asa degajat, despre cum a decurs intalnirea totusi nu fi insistent daca vezi ca nu vrea sa spuna prea multe. Iar daca ajungi la ea in fata ai putea sa o imbratisesi si daca vezi si simti momentul potivit poti sa o saruti daca simti asta si din partea ei ( ps. Daca vezi ca nu vrea sa te sarute poti sa o pupi subtil pe obraz laughing ) sper sa te ajute cumva! Succes!

| AnaGrigorie02 a răspuns:

După părerea mea, zic s-o iei încet. Poate fata e timidă (asta tu știi) și s-ar putea speria. Încearcă să o cunoști și totul o să decurgă de la sine.