| IoNuTz96 a întrebat:

crying buna, mi-am dus letptou la reparat ca sa imi bag windows 7, aveam wind xp si totul era in regula, sunte video, tot, dupa ce ca a stat 20 saptamani ceea ce nu e normal pentru o firma de calculatoare, dar am auzit ca acea firma nu era nici chiar asa buna, asa dupa ce m-am dus sa il iau au zis ca nu mai merge sunetu, au zis sa il mai las o zi sa vada daca nu e de la driver, dar eu nu am mai avut rabdare si l-am luat pentru ca am crezut ca ei mi lau stricat si decat sa il mai las am hotarat sa il iau, dupa cea am ajuns acasa am mai observat ca filmele, videoclipurile, videoclipurile de pe you tube mergeau in reluare, am zis ca asta nu e de la placa video si nici de la placa de suntet, cred ca e ceva defect, o eroare de aplicatie din windowsu asta nou, asa ca va rog din suflet sa ma ajutati sa imi spuneti ce sa fac, am reinstalat si driveru de sunet si de video de 100 de ori, dar degeaba, dar placa video nu cred ca are legatura cu asta pentru ca totul imi functioneaza bine la el, asa ca va rog mult din suflet sa ma ajutati pentru ca nu cred ca voi ati putea sta maxim 2 luni si sa nu puteti vedea un film sau sa ascultati o muzica, asa cum astept eu inca sa ma ajute cineva cu porblema mea, si va rog mult mult din suflet sa ma ajutati, pls sad va dau fundita orice numa sa ma ajutati sad

Răspuns Câştigător
| tati a răspuns:

Reinstaleaza windows 7.are driverele in el (e un dvd)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa nu existe drivere la Windows 7 pentru placa audio. Scrie ce placa ai si-ti spun care-i rezolvarea. Oricum roaga pe cineva care stie sa-ti instaleze iar Windows XP. S-ar putea ca laptopul tau sa fie mai slab si sa nu suporte Windows 7.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Teoretic asa e. Insa eu nu pun Windows 7 desi am procesor care are 3, 2 Gb si L2 cache = 2 Mb. La tine procesorul are 2, 1 Gb si L2 cache= 1 Mb. Si eu am 4 Gb RAM. Dar merge rau. Astept sa apara Windows 8 laughing

| IoNuTz96 explică:

Cred ca ai dreptate cred ca e de la wiindown 7, cred ca o sa imi reinstalex xp-u, oricum o sa mai vad daca pot rezolva dar nu cred ca un laptop de 4gb rami, 320 gb pe hard, procesol Intel dualcore T4300, nu are cum sa nu suporte wind 7, pentru ca pe net scire ca poate sa duca wind 7, xp, si wind wista