| Madelinee a întrebat:

Mi-am pictat niște adidași model galaxy și nu știu cum să fac să nu se ducă la prima spălare. Este vreo soluție care face culoarea permanentă pe adidași? Vă rog fără răspunsuri la mișto.

Dau fundă. Pace :*

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Dacă i-ai pictat cu acuarelă, se duce la prima spălare. Ca exemplu.

Dacă i-ai pictat cu marker (permanent), te ține mult și se duce mai greu la spălat.

E important să știi cu ce i-ai pictat (pentru că tu nu ai precizat - așa că, eu aș putea să cred că i-ai dat cu o cariocă sau o mină de pix - eu nu am de unde ști, așa că îți spun ce știu).

Totuși, indiferent cu ce i-ai da, aplică niște fixativ de păr (ia de la mama ta, iubita ta sau sora ta) și dă de la 25 de centimentri depărtare. Dacă dai de aproape, ți se spală vopseaua, din cauza jetului prea puternic (și pe păr se dă tot de departe).

Dacă păstrezi distanța corect, se aplică și uniform și te ține și foarte mult, pentru că se comportă ca lacul de mobilă.

Hotărăște-te și alege și vezi ce iese.

2 răspunsuri:
| ceaiuldetei a răspuns:

Voiam să scriu "iubitul tău", dar n-am citit nick-name-ul tău, ci doar întrebarea ta, însă sunt sigură că ai înțeles ce am vrut să spun.

Sunt foarte multe întrebări și uneori nu mai reușesc să citesc nick-name-urile tuturor și chiar dacă le citesc, uneori nu pot să deduc nici din ele, pentru că nu toți dau de înțeles dacă sunt fete sau băieți, nici în nick-name-uri și nici în întrebări. În orice caz, să îți fie cu folos. Eu zic că merită și zic să încerci cu fixativul. Iar dacă nu ai, să știi că sunt tot felul de tubulețe și tubușoare, ieftine și bune, mai ales că nu îți trebuie ceva ieșit din comun. Succes.

| Madelinee explică:

Am zis fără răspunsuri la mișto.