| Madelinee a întrebat:

Mi-am pictat niște adidași model galaxy și nu știu cum să fac să nu se ducă la prima spălare. Este vreo soluție care face culoarea permanentă pe adidași? Vă rog fără răspunsuri la mișto.

Dau fundă. Pace :*

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

Ca sa nu se duca culoarea trebuiau vopsiti cu vopsea pentru textile. Daca i-ai facut cu altceva mai mult ca sigur se va duce culoarea cat ai clipi.Iti recomand sa-i speli bine, bine de tot pana se ia culoarea apoi sa te duci intr-un loc special unde se vand astfel de vopsele si sa cumperi de acolo.
Te pup! :*Funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Dupa cum a zis si Ema, tempera se ia de pe materiale, dar nu iti trebuie vopsea speciala pentru textile. Incearca cu acrilice, eu am un tricou cu asa ceva si a rezistat, chiar se iau foarte greu si se usuca repede.

| TC3 a răspuns:

Baga-i in smoalawinking raman negrii happy