| Magda2005 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac! persoana pe care o credeam "cea mai buna prietena a mea" am aflat ca ma vorbeste pe la spate! toti vecinii imi spun ca autnci cand e afara fara mine ma barfeste si mai spune si minciuni! cum ca fumez si tot felul de chestii din astea! Daca ma vede suparata "ma obliga" sa ii spun ce am patit si imi spune ca sunt cea mai buna prietena a ei si ca ei pot sa ii spun. Dupa ce ii spun spune la toata lumea! Lumea stie totte problemele mele din cauza ei! Astazi m-a mintit ca a spus pe facebook un coleg de-al meu ca sunt cea mai jalnica persoana din scoala si ca toti ma urasc si vor sa ma bata! NU MAI STIU CE SA MAI FAC CU EA! Daca ne certam si nu mai vorbim nu mai am cu cine sa stau! si ea e cu 4 ani mai mare decat mine si ne stim de cand eram mici! Si ma mai trage si la prostii! Cum ar fi sa nu imi mai fac temele sau sa beau cu ea vodka! (ea are 16 ani si eu 12)! Ce sa ma mai fac? Va rog, dati-mi si mie un sfat!

4 răspunsuri:
| iuliaa9974 a răspuns:

Buna. Cred ca ar trebui sa iti gasesti o alta prietena, sunt sigura ca te poti imprietenii cu o alta fata de varsta ta. Iar cu "prietena" asta a ta, cred ca ar trebui sa te indepartezi de ea, fi mai distanta. Sau incearca sa vorbesti cu ea, sa o intrebi de ce iti face toate astea. Spune-i ca nu ai nevoie de o prietena ca ea! -Pa.Te pup.:*

| Magda2005 explică (pentru iuliaa9974):

Daca pastram distanta nu o sa am cu cine sa stau si nu sunt fete de varsta mea prin zona! oricum multumesc pentru sfaturi!

| ionutzalexo a răspuns:

Eu te sfatuies cel mai bine sa vorbesti cu mama ta sau cu un adult. Spune-i ca prietena ta te invata numai lucruri rele? Fa-ti si alte prietene te pup sper ca ti-am fost de ajutor ceaw :*

| Magda2005 explică (pentru ionutzalexo):

Da, am vorbit cu mama(dar nu i-am spus ce ma pune sa fac) si a spus sa o las mai moale dar daca ne mai indepartam nu am cu cune sa stau! Si in plus nu prea sunt fete de varsta mea prin zona! Oricum, multumesc pentru. sfat!