| Drogataa a întrebat:

Buna nu stiu daca mai are rost sa mai continui o prietenie de aproape 15ani, sau sa se sfarseasca aici, dupa atata timp.De pea multe ori a facut ce. a vrut. Si azi vroia sa ma sune de la 22 la 01, ca sa vb la tel, i-am zis nu, ca nu vreau sa-mi ia parintii telu [cu care nici nu ma prea inteleg, si sunt in conflict], si. mi zice ca daca nu fac numai suntem prietene.Deci ce sa mai inteleg? pentru ea tot ce fac nu e de ajuns [cand a fost bolnava si a avut varicela m-am dus la ea desi eram constienta ca se poate lua, si eu am fost singura care a sunat-o in aceea zi pentru-ca nu venise la scoala]. Si mai zice ca de fiecare data nu fac nimic pentru ea. Daca pentru ati risca viata, pentru ea inseamna nimic, atunci nu cred ca mi-a fost prietena, sau ca imi este.Deci ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Alexăndruţaa a răspuns:

Ori 'îi dai pest nas' când face aşa, ori termin-o!
s-a învăţat să fie în centrul atenţiei şi asta i s-a urcat la cap. dacă tot ce faci nu e bine-venit, [PA].
în plus de asta, nu te mai risca pentru ea! nu vezi că o faci degeaba :*?
şi, din câte văd eşti o persoană bună la suflet şi tare la locul ei :X.
iar de faza cu telefonul, sunt de-acord să nu vbeşti aşa la telefon când are ea chef, vbeşti când poţi şi nu-ţi pune NICIODATĂ prietenii înaintea familiei!

Deci, ori îi atragi atenţia când face de-astea, ori... las-o baltă şi-ţi găseşti pe altcineva. Deşi aş crede că a2-a variantă e cea mai bună, fă cum crezi happy, tu o cunoşti.

2 răspunsuri:
| ioa_8161 a răspuns:

E clar numa se foloseste de tinewinking..nu stie sa aprecieze adevarata prieteniewinking..nu stie sa accepte un refuz din partea ta..si nu e constienta ca u ti la ea si i. ti pasa dupa cate a facut...ai incercat sa vb cu ea fata in fata? si sa ii zici toate lucrurile astea? poate ar schimba. o. daca ai incercat lucru asta si nu s. a schimbat deloc..atunci inseaman ca aceasta prietenie trebuie sa se termine aici..bafta:*

| rousz a răspuns:

Buna! Daca ea nu te intelege, atunci nu mai are rost acestea sunt lucruri prea banale pentru care sa te superi, daca iti era prietena in adevaratul sens al cuvantului te intelegea ba chiar iti era alaturi! cred ca aici tu trebuie sa decizi tu stii mai bine ce poate sa va lege pentru ca exista secretele voastre si discutiile dar nu se face cum a facut ea! ai grija