| Alina_Andreea_1988 a întrebat:

Buna' ..Nu vreau sa fiu,, judecata" am problemele mele.
Mi-a murit tatal acum 2 saptamani.
S-a spanzurat..Si am ramas la bunicii, despre mama nu stiu nimic..Meh, si acum o luna am luat 10 pastile.
Dupa ce a murit tata am mai luat 10 adica acum aproape o saptamana, si acum 2 zile am luat 7.
N-am avut nimic..Si acum de cateva zile ma doare,, burta" sa fie din cauza aia? E a 3-a zi la doctor nu pot merge
Nu stiu exact lucu dar abia inceteaza durerea, o durere,, leanta" dar cu toate astea deranjanta.
Sunt foarte slabita fizic.
N-am chef de nimic.
Din ce cauza? Multumesc mult!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este foarte greu cand iti moare un parinte, mai ales ca nici pe m ama ta nu o ai aproape.
Sincere condoleante sad
Ce crezi ca rezolvi daca te indopi cu pastile? il vei readuce pe tatal tau? nu nu.
Te nenorocesti si o sa ramai cu traume toata viata.
Posibil sa iti fi afectat stomacul.
Poti merege la medicul de familie si sa ii zici c a iti este rau.
CEL PUTIN SA VEZI CE SE INTAMPLA SI DACA ESTE EFECTUL PASTILELOR.
Roaga-te la bunul Dumnezeu sa iti dea putere si sa treci cu bine peste toate!
Viata ne da cate o palma in fie care zi, dar nu trebuie sa ne descurajam, trebuie sa ne motivam sa trecem peste toate!
Daca vrei sa vorbim, imi poti scrie in privat.
O zi buna happy

| WaterDrop a răspuns:

Ce pastile ai luat? Cum se numeau? La ce interval de timp au inceput durerile?

| Alina_Andreea_1988 explică (pentru WaterDrop):

Paracetamol si ketonal
Si ceva de ficat..Pnm' nu stiu dupa 24 de ore.

| Alina123455 a răspuns:

Vreau sa incep prin a-ti spune condoleante, Dumnezeu sa il odihneasca in pace. Nu te voi judeca pentru ca ai luat acele pastile, desi este un lucru total gresit. Gandeste te ca nu ajuti pe nimeni cu nimic daca iei niste pastile. Nici pe bunici, nici pe mama, nici pe tatal tau si nici pe tine. Evident ca te doare burta pentru ca ai luat acele pastile. Eu zic sa te duci la un doctor cat de curand si sa ii spui exact ceea ce s a intamplat, te va intelege. Daca ai nevoie de un sprijin in momentele astea, le poti spune bunicilor ca vrei sa mergi la un pshiholog. Nu este nicio rusine, cu totii am apelat macar o data in viata la el. Ma repet, fugi cat de curand la medic si prezinta i situatia. Multa sanatate si condoleante!