| Jart16 a întrebat:

O întrebare adresată tuturor, in special baieților, mai mult, o curiozitate.
De la un timp, observ de fapt adevaratul caracter al baietilorlaughing ii vad ca flirteaza cu oricine, ca s-ar culca cu oricine si ca incearca sa faca o impresie buna in fata oricarei fete. In virtutea acestui fapt, de fapt 'act abstract' al baietilor, cum o fata si-ar da seama daca un baiat intr-adevar este atras de ea?! Ne invartim intr-un cerc de mare vrajeala. Okay, am inteles faptul ca fetei pe care o plac i se acorda mai multa atentie si bla blahh, dar din ce vad, multi se comporta la fel cu orice fata. laughing
Si. care-i faza cu datul mesajelor? Ce credeti? Un baiat daca place o fata ii da instantaneu mesaj sau e posibil ca si in cazul lor sa intervina teama de a fi refuzat sau timiditatea?
Baieti, pe masura ce cresc, in ochii mei, deveniti un mister mult mai mare si mai greu de rezolvat!laughing
Astept opiniile voastre, multumesc!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e chiar un mister,teoria evolutiei raspunde la mistere, baieti la pubertate simy o foarte mare dorinta mare sexuala,cum masculul e setat sa faca sex cu orice femele intalnita,isi dai seama ca te lasi condus de propia genetica,plus ca e ceva absolut nou,nu stii sa o controlezi,nu ai experienta,e ceva involuntar,nu inseamna ca nu simtim iubire,nu stim ce e iubirea ca nu am iubit,frica de respingere e mare,depinde de acel baiat cum se comporta,aia frumosi curtati de multe fete vor artentie la fete frumose, majoritatea vor da atentie la toate dar nu vor atrage sexul opus asa mult, asta duce la frustrari, complexe, frici adanci

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parca... am fi animale. :/
Sau ar trebui sa vorbesc de noi ca un grup separat, izolat care nu ar fi 50% din tipul de umanitate a lumii si care ar trebui studiati.

Ce ar trebui sa zicem? Ca eu fac asa si altul asa? Ca vine altcineva aici si zice ca face in alt fel si restul de 99% din populatia de barbati ar zice ca face in alt fel (desi nu vei stii asta niciodata)? Pana la urma o sa ramai doar cu niste opinii. Nu cu un mister elucidat.
Dar... ca sa iti raspund, daca un baiat vrea sa o puna cu o fata ii da mesaj imediat, nu ii prea pasa daca da seen sau ceva. Nici nu se mai uita.
Daca unul vrea dragoste incearca sa nu para nesimtit, poate ii e rusine, si nu da mesaj imediat. (Sau poate da). Nu exista un cod pentru fiecare :/ e cam imposibil sa stii asta. La fal la baieti, la fel la fete.
Sunt baieti de gandesc in felul in care mi-ar fi mila de ei, si la fel si in cazul fetelor.
Nu mai vorbiti de parca ar fi niste turme separate de lumea asta.

| Jart16 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc, posibil sa se fi interpretat gresit exprimarea mea, desi nu asta a fost intentia. Eram doar curioasa de niste aspecte generale in privinta barbatilor.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Jart16):

Nu asta a fost intentia de a interpreta eu gresit exprimarea ta? big grin pai... da, doar nu scriai sa ne induci in eroare laughing
Oricum, nu vreau sa par hater sau ceva.
PS: baiatul perfect exista pe undeva, trebuie doar descoperit.

| Jart16 explică (pentru DoarBogdan):

Nu aveam nevoie sa te incurci in detalii, totusi mersi pentru 'efort'! laughing salutari!

Răspuns utilizator avertizat