| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* o intrebarestraight facecum pot sa imi fac si eu cont pe second life?straight face ca imi zice ceva cu paypal sa platesc, sa scriu nu stiu ce cod de la card si asteastraight face si eu nu am cardthinking deci cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| perro12 a răspuns:

Salut, card iti poti face la Banca Transilvania (chiar daca esti minor/a, iti trebuie doar un parinte care sa fie de acord ) sau il poti folosi pe al parintilor/ prietenilor.
Desigur poti sa joci fara sa platesti, atunci cand iti activezi contul iti apare "Become a Premium Member Today!" si selectezi "not now"(prima optiune daca-mi aduc aminte)

Sper sa-ti fie de folos HF

1 răspuns:
| stresu a răspuns:

De second life nu stiu nimic. Dar stiu de paypal. si ai nevoye de card si pentru paypal. E un sistem de plata folosit des pentru tranzactiile online; pe ebay de exemplu cumparam prin paypal. Prin paypal e simplu sa trimiti bani, sa cumperi chestii, etc, dar asta luandu-ti banii din cont sau ma rog, daca ii ai primiti de undeva. Din cate stiu trebuie sa fii major, iar eu am intampinat mari problema pana mi-au acceptat cardul de la BT, nu de alta dar verifica daca e contul tau, e destul de sigur zic eu.
Asa ca daca nu ai cont si card...doar sa si-l puna careva la bataie desi nu cred. Spor!