| IngerasIngeras2013 a întrebat:

O sa incerc sa va povestesc pe cat mai scurt posibil! Eu l-am placut enorm de mult pe un baiat si incepusem sa ma am din ce in ce mai bine cu el, pana cand am facut o gluma si nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine! Mi-am cerut scuze de nenumarate ori, dar el facea din ce in ce mai rau pe increzutul! Eu ma chinuiam sa nu ma mai gandesc la el (sa il ignor complet, asa m-a sfatuit o prietena)! A trecut ceva timp de atunci (cam o luna), desi imi era greu sa il ignor, am reusit (oarecum). Acuma cand am reusit sa gasesc metode de a incerca sa nu mai simt nimic pentru el si de al ignora complet, a inceput el sa-mi dea atentie (vorbeste cu mine, imi da like-uri imi fura din lucruri, in gluma,)! Aceiasi fata care ma sfatuit sa il ignor m-a sfatuit sa par indiferenta la aceste gesturi ale lui (desi mie imi e foarte greu)! Voi ce ziceti sa-i dau din nou atentie sau sa-l ignor in continuare? Sfatuiti-ma, va roog!

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tocmai incercand sa te scuzi, l-a facut sa aiba acea mandrie de,, cocos,,.E putin egoist si a profitat cand i-ai aratat ca esti afectata de respingerea lui. Poti sa-i dai o sansa, dar spune-i ca oamenii exagerat de sensibili nu pot rezista unei relatii.

| Voidwithin a răspuns:

Dai atentie asta cred ca asteapta el.

| Xenia16 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci ce iti spune inima. Dupa parerea mea el nu te merita daca facea pe increzutul si te inteleg ca il placi dar daca ai fi cu el gandeste-te ca ai suferi. Incearca doar sa vorbesti cu el, nu sa il ignori.Nimeni nu merita ignorat.

| IngerasIngeras2013 explică (pentru Xenia16):

Dar lui i-a fost foarte usor sa ma ignore sad timp fde o luna cat eu i-am dat atentie, acuma s-a intors roata, dar eu nu pot fi asa de rea incat sa-l ignor in continuare sad

| Xenia16 a răspuns (pentru IngerasIngeras2013):

Stiu, te inteleg, nu il ignora poti vorbi cu el, asta ti-ar mai alina din durere, o sa se intoarca roata cand va vrea Dumnezeu, nu o sa ramana nepedepsit