| Francesca17 a întrebat:

Buna!
Prietena mea cea mai buna din nu stiu ce motive vrea sa se ingrase cam 5 kile (desi ea e numai bine thinking ).
As vrea sa imi spuneti un meniu ceva,pentru ca nu am niciun sfat pentru ea.
Inafara de Mc, dulcuri ca asta iau zis toti straight face!
Dau funda cine ma ajuta sa imi sfatuiesc prietenabatting eyelashes!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai nu ar trebui sa se indoape deodata cu mancaruri grase. Poate sa o ia mai incet, sa manance mai multe fainoase, apoi mareste portia de grasimi si sa manance si dulciuri, dar moderat.

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

straight facePai trebuie sa mareasca cantitatea de mancare la fiecare masa pe zi si sa manance cu pofta...big grin

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Incearca s-o convingi sa nu se ingrase, ca nu e sanatos sa bage in ea Mc si dulciuri. Greseste enorm daca ea crede ca 5 kg in plus o va ajuta in vreun fel si nici nu va arata mai bine.

| zambeste25 a răspuns:

Mananca orez seara si o sa sa te ingrasi, sau fast-food...winking

| Bianca666 a răspuns:

Ar trebui sa aiba mesele echilibrate:3 mese pe zi si 2 gustari intre mese.Sa manance fructe dulci, dar mai putin citrice la gustari.Ar trebui sa manance chestii bogate in grasimi si glucide.happysper ca ti-a fost de folos!